«Powrót

Formularz samooceny audytu wewnętrznego

Formularz samooceny audytu wewnętrznego

Formularz samooceny audytu wewnętrznego

Departament Polityki Wydatkowej informuje, że pracownicy Wydziału Standardów Zarządzania w Sektorze Publicznym opracowali formularz samooceny audytu wewnętrznego - Quality @w. Formularz Quality @w jest dostępny w dwóch wersjach: dla jednostek sektora finansów publicznych, w których audyt wewnętrzny prowadzi audytor zatrudniony w jednostce oraz dla jednostek sektora finansów publicznych, w których audyt wewnętrzny prowadzi usługodawca.

Link do formularza samooceny

Stosowanie formularza Quality @w nie jest obligatoryjne, niemniej jednak mamy nadzieję, że będzie on przydatnym i użytecznym narzędziem oraz ułatwi audytorom wewnętrznym oraz usługodawcom realizację Programu zapewnienia i poprawy jakości, o którym mowa w standardach audytu wewnętrznego dla jednostek sektora finansów publicznych.

W pracach nad formularzem Quality @w wzięli udział audytorzy wewnętrzni z Urzędów Wojewódzkich i Ministerstw, którzy podzielili się z nami swoimi doświadczeniami i wiedzą z zakresu oceny funkcji audytu wewnętrznego oraz brali udział - z własnej inicjatywy, w testach pierwszej wersji naszego formularza.

Dodatkowo informujemy, że pracownicy Ministerstwa Finansów przeprowadzili pilotaż oceny zewnętrznej – w formie niezależnej walidacji samooceny przeprowadzonej z wykorzystaniem formularza Quality @w. Doświadczenie i cenne uwagi zebrane w trakcie realizacji tej czynności zostaną wykorzystane przez pracowników Wydziału Standardów Zarządzania w Sektorze Publicznym podczas realizacji zadań koordynacyjnych Ministra Finansów z zakresu audytu wewnętrznego.

Zachęcamy Państwa do współpracy z nami w zakresie udoskonalania formularza Quality @w. W tym celu prosimy o kontakt i przesyłanie do nas wszelkich uwag oraz sugestii na adres: koordynacjaaw@mf.gov.pl.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 28.12.2018 Data publikacji: 28.12.2018 13:44 Data ostatniej modyfikacji: 02.01.2019 14:03
Autor: Wojciech Ogiela Osoba publikująca: Wojciech Jóźwicki Osoba modyfikująca: Wojciech Jóźwicki
Rejestr zmian
«Powrót