«Powrót

Czwarta edycja Wielkiego Testu o Podatkach za nami

Czwarta edycja Wielkiego Testu o Podatkach za nami

Czwarta edycja Wielkiego Testu o Podatkach za nami

  • Zorganizowany przez Ministerstwo Finansów i Telewizję Polską Wielki Test o Podatkach po raz kolejny udowodnił, że o podatkach można mówić ciekawie i w przystępny sposób.
  • Udział w zabawie wzięło blisko 800 tys. telewidzów i internautów.
  • Minister finansów Teresa Czerwińska kibicowała uczestnikom testu w studiu TVP1.

Czwartą edycję Wielkiego Testu o Podatkach zwyciężyła para: Adam Giza i Antek Smykiewicz. Nagroda w wysokości 30 tys. zł trafi na rzecz Fundacji Dzieciom „Zdążyć z pomocą".

W loży eksperckiej zasiedli minister finansów, prof. Teresa Czerwińska, prof. Agnieszka Olesińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz dziennikarz i autor bloga „Subiektywnie o finansach" Maciej Samcik.

„Nie sądziłam, że podatki wzbudzą tyle pozytywnych emocji. Cieszę się, że wiedza o finansach i podatkach jest coraz bardziej powszechna i rośnie świadomość tego, jak są one ważne dla naszego bezpieczeństwa i stabilności sektora finansów publicznych"  - powiedziała minister Teresa Czerwińska, wręczając nagrodę zwycięzcom.

Goście w studiu, telewidzowie i internauci odpowiadając na pytania potwierdzili, że wbrew powszechnej opinii, Polacy całkiem sprawnie poruszają się w kwestiach podatkowych. Uczestnicy testu dowiedzieli się jak rozliczać podatki, z jakich ulg skorzystać, a przede wszystkim, że warto rozliczać się online z każdego miejsca i w każdym czasie.

Podatkowe zmagania poprzedził występ zespołu Kombii.

Wszystkich, którzy nie mogli oglądać testu lub chcą sprawdzić swoją wiedzę raz jeszcze zapraszamy na stronę internetową Wielkiego Testu (link otwiera nowe okno w innymi serwisie). Na stronie znajdziesz również ciekawostki, materiały edukacyjne i filmy wideo.

«Powrót