«Powrót

Druga edycja konkursu Podatkowi liderzy rozstrzygnięta

Druga edycja konkursu Podatkowi liderzy rozstrzygnięta

Druga edycja konkursu Podatkowi liderzy rozstrzygnięta

 • W konkursie „Podatkowi liderzy" studenci i absolwenci zgłaszali swoje wizje podatków przyszłości.
 • Laureaci mogą liczyć na płatny staż w Ministerstwie Finansów oraz udział w grupie roboczej, która zajmuje się tworzeniem nowych rozwiązań podatkowych.

Tworzenie nowych rozwiązań podatkowych, dostosowanie prawa do rozwoju techniki i szybko zmieniających się technologii to jedno z najważniejszych zadań Ministerstwa Finansów. To także temat przewodni drugiej edycji konkursu „Podatkowi liderzy". Jak będą wyglądać podatki w dobie czwartej rewolucji przemysłowej? Czy powstaną podatki przyszłości, które pomogą odbudować wpływy do budżetu i stworzyć przyjazny i prosty system podatkowy? 

Na te pytania odpowiadali uczestnicy drugiej edycji konkursu „Podatkowi liderzy", którą rozstrzygnięto 22 grudnia 2017 r. Komisja konkursowa wyłoniła 12 laureatów, którzy otrzymają propozycje płatnych staży w Ministerstwie Finansów oraz włączenia się do dyskusji na temat aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim prawem podatkowym.

Pierwsza edycja konkursu odbyła się w czerwcu 2017. Wówczas 14 laureatów w trakcie miesięcznych praktyk poznawało tajniki pracy nad nowymi rozwiązaniami podatkowymi.

Laureaci konkursu:

 1. Maciej Flis
 2. Bartosz Gryziak
 3. Klaudia Jędrzejczyk
 4. Łukasz Kuśmierz
 5. Piotr Legun
 6. Tomasz Modrzejewski
 7. Magdalena Myszkowska
 8. Mateusz Ożdżeński
 9. Małgorzata Smreczak
 10. Mateusz Soszyński
 11. Krzysztof Szczęśniak
 12. Aleksandra Wisławska.
«Powrót