«Powrót

Druga edycja Wielkiego Testu o Podatkach za nami

Druga edycja Wielkiego Testu o Podatkach za nami

Druga edycja Wielkiego Testu o Podatkach za nami

Grafika promująca drugą edycję testu o podatkach - fiskus od kuchni

Zorganizowany przez Ministerstwo Finansów i TVP Wielki Test o Podatkach udowodnił, że podatki mogą być ciekawe. Program zgromadził przed telewizorami w poniedziałek 25 kwietnia prawie 1,2 mln widzów, a sam test on-line rozwiązywało ok. 215 tys. internautów.

Goście w studiu, telewidzowie oraz internauci sprawdzili swoją wiedzę z zakresu podatków, udowadniając że nie są one tak skomplikowane jak się może wydawać. Uczestnicy testu potwierdzili, że wbrew powszechnej opinii Polacy znają podatki. Wiedza niezbędna do rozwiązania quizu potrzebna jest także na co dzień. Warto przecież wiedzieć jaki jest termin złożenia zeznania rocznego? Jakie są stawki podatkowe PIT i VAT? Czy i kto powinien zapłacić podatek od darowizny czy pożyczki? Kiedy możemy skorzystać z ulg podatkowych?

Gospodarzami programu byli tradycyjnie Paulina Chylewska i Maciej Orłoś. W loży eksperckiej zasiedli: wiceminister finansów Wiesław Jasiński, dr hab. Agnieszka Olesińska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, redaktor serwisów ekonomicznych Sebastian Ogórek oraz dziennikarz podatkowy Przemysław Wojtasik.

„Mam nadzieję, że teraz wszyscy dowiedzieliśmy się dlaczego warto płacić podatki." – powiedział minister finansów Paweł Szałamacha podczas składania gratulacji zwycięskiej parze: Jackowi Kawalcowi i Norbiemu. Nagroda w wysokości 30 tys. zł trafi do Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego, które wspiera osoby zmagające się z tą chorobą.

Wszystkich którzy nie mogli oglądać testu lub chcą sprawdzić swoją wiedzę raz jeszcze, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej (link otwiera nowe okno w innym serwisie) Wielkiego Testu o Podatkach. Oprócz relacji z wydarzenia znajduje się tam wiele ciekawostek, materiałów edukacyjnych i wideo.
 

«Powrót