«Powrót

Już 100 tysięcy paragonów przez aplikację mobilną loterii

Już 100 tysięcy paragonów przez aplikację mobilną loterii

Już 100 tysięcy paragonów przez aplikację mobilną loterii

Grafika promująca aplikację mobilną Narodowej Loterii Paragonowej w tym napis „100 000 paragonów! Pobierz aplikację na telefon i rejestruj paragony
  • Aplikacja mobilna Narodowej Loterii Paragonowej cieszy się dużą popularnością.
  • W 2 tygodnie Polacy zarejestrowali przez nią ponad 100 tys. paragonów.

Aplikacja mobilna wystartowała 23 listopada 2016 r. i w zaledwie dwa tygodnie Polacy zarejestrowali za jej pomocą ponad 100 tysięcy zgłoszeń w Narodowej Loterii Paragonowej. Podobnie jak w przypadku rosnącej z roku na rok liczby przesyłanych elektronicznie deklaracji podatkowych, pokazuje to, że Polacy chętnie wykorzystają nowoczesne i przyjazne rozwiązania. Aplikacja umożliwia oddawanie zgłoszeń bez ręcznego wpisywania danych z paragonów. To zatem najszybszy i najłatwiejszy sposób rejestracji paragonów w popularnej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów, która potrwa jeszcze do końca marca 2017 r.

Aplikacja automatycznie sczytuje z paragonu takie dane jak numer identyfikacji podatkowej (NIP) podatnika, który go wystawił, numer kasy fiskalnej, datę oraz kwotę. Umożliwia również wpisanie i zapamiętanie adresu e-mail i numeru telefonu uczestnika, co powoduje przepisanie tych danych do formularza zgłoszeniowego loterii. Co ważne, narzędzie nie zbiera żadnych danych ani zdjęć paragonów. Aplikacja jest dostępna w dwóch najpopularniejszych systemach operacyjnych: Android i iOS. Aktualna liczba zgłoszeń to 95 754 skanowań przez system Android i 11 552 w systemie iOS.

Aplikację można pobrać ze sklepu Google Play lub Appstore, jej ikoną jest logo loterii. Link do pobrania jest dostępny również na stronie Narodowej Loterii Paragonowej (link otwiera okno w innym serwisie).

Zachęcamy do instalowania aplikacji i jeszcze łatwiejszego oddawania zgłoszeń do loterii. Cenne nagrody czekają.

«Powrót