«Powrót

Już prawie 6 milionów e-PIT-ów

Już prawie 6 milionów e-PIT-ów

Już prawie 6 milionów e-PIT-ów

Podczas tegorocznej akcji składania zeznań podatkowych możemy pobić rekordowe ponad 7 milionów e-PIT-ów z 2015 r. (przesłanych w ramach rozliczeń podatku za 2014 rok)! Do 11 kwietnia 2016 r. Polacy złożyli już blisko 5 mln 900 tys. elektronicznych formularzy PIT, a do końca rozliczeń zostało sporo czasu. W tym roku, ponieważ 30 kwietnia wypada w sobotę, mamy na to czas do poniedziałku 2 maja.

Plakat promujący akcję "Szybki PIT"

Rozliczenia roczne przez Internet są z roku na rok coraz bardziej popularne. Dlaczego? Bo e-PIT składa się szybko, prosto i bez wychodzenia z domu. Stąd z roku na rok korzysta z nich coraz więcej Polaków. W 2009 r. przez Internet wysłaliśmy 320 tys. formularzy, w 2014 r. odliczaliśmy do 5 milionów e-PITów, a rok temu pobiliśmy rekordowe 7 milionów elektronicznych zeznań.  Teraz mamy ich dokładnie 5.884.116, a ich liczba rośnie z każdym dniem. Jest zatem szansa, aby do końca okresu rozliczeniowego było ich więcej niż w ubiegłym roku.

Przypominamy, że od 18 marca można korzystać z kolejnej usługi Ministerstwa Finansów, która upraszcza i przyspiesza składanie rozliczenia rocznego. To uruchomione po raz pierwszy w 2015 r. wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe (tzw. PFR),  z którego skorzystało wówczas ponad 100 tys. osób. Na przykład w PFR PIT-37 zawiera już informacje od płatników (pracodawcy) i organów rentowych, czyli m. in. dochód, pobrane zaliczki czy zapłacone składki – już nie musisz tego przepisywać. Dlatego pozostaje ci tylko uzupełnić dane, np. jeśli korzystasz z ulg podatkowych lub chcesz przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

Aby skorzystać z PFR, wystarczy wejść na Portal Podatkowy (link otwiera nowe okno w innym serwisie), uzupełnić PIT o ulgi, przekazać 1 proc. i wysłać.

***        ***

Statystyka obejmuje elektroniczne formularze PIT-28, 36, 36L, 37, 38, 39 oraz PIT-16, 16A i 19A, zarówno z kwalifikowanym podpisem, jak i bez niego.

«Powrót