«Powrót

KAS i CBŚP zlikwidowali na Mazowszu jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów

KAS i CBŚP zlikwidowali na Mazowszu jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów

KAS i CBŚP zlikwidowali na Mazowszu jedną z największych fabryk nielegalnych papierosów

Na zdjęciu funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, widać wnętrze nielegalnej wytwórni papierosów.
Na zdjęciu wytworzone nielegalnie papierosy, zapakowane w kartony typu „pizza
Na zdjęciu funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej, widoczna maszyna do produkcji papierosów.
Na zdjęciu funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej oraz zatrzymane osoby.
  • Funkcjonariusze zabezpieczyli 21 ton krajanki tytoniowej oraz 1,2 mln sztuk gotowych papierosów.
  • Działania nielegalnej fabryki mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 22 mln złotych.
  • Zatrzymano 14 mężczyzn.

Wspólne działania funkcjonariuszy z Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie i policjantów z CBŚP z Olsztyna, prowadzone pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Warszawie, doprowadziły do zlikwidowania na Mazowszu jednej z największych fabryk nielegalnych papierosów. Nielegalna wytwórnia znajdowała się w ogromnej hali położonej w podwarszawskiej miejscowości.

Funkcjonariusze ujawnili profesjonalną linię do produkcji papierosów z maszynami wartymi 2,5 mln zł, 21 ton krajanki tytoniowej oraz 1,2 mln sztuk gotowych papierosów. Hala była wyposażona w pomieszczenia socjalne, tj. kuchnia, łazienka oraz sypialnie, dzięki czemu pracownicy nie musieli wychodzić na zewnątrz, nie zdradzając swojej obecności w hali. W wyciszonym pomieszczeniu pracował agregat prądotwórczy zasilający fabrykę w energię, kolejne pomieszczenie skrywało ogromną ilość kartonów z papierosami, krajanką tytoniową oraz działającą linię do produkcji papierosów. W dalszej części hali znajdowała się działająca maszyna pakująca papierosy w paczki oraz magazyn, w którym przechowywano m.in. krajankę tytoniową oraz wyprodukowane papierosy, popakowane w kartony typu „pizza".

Działania nielegalnej fabryki mogły narazić Skarb Państwa na straty w wysokości 22 mln złotych.

Do sprawy zatrzymano 14 mężczyzn, w wieku od 26 do 63 lat, w tym 10 obywateli Ukrainy. Zatrzymani usłyszeli w Prokuraturze Regionalnej w Warszawie zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych i przestępstw przeciwko obowiązkom podatkowym. Grozić im może kara pozbawienia wolności do 10 lat. Decyzją sądu 13 osób zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

«Powrót