«Powrót

MF konsekwentne w przełamywaniu barier cyfrowych

MF konsekwentne w przełamywaniu barier cyfrowych

MF konsekwentne w przełamywaniu barier cyfrowych

Grafika informująca o przyznanym wyróżnieniu dla Ministerstwa Finansów w VII edycji konkursu Strona Internetowa bez Barier

„Konsekwentne i trwałe działania na rzecz dostępności serwisów internetowych" przyniosły stronie internetowej Ministerstwa Finansów wyróżnienie w VII edycji konkursu „Strona Internetowa bez Barier". To przedsięwzięcie, które promuje strony internetowe najbardziej skuteczne w zwalczaniu dyskryminacji osób niepełnosprawnych, starszych i innych grup społecznych narażonych na wykluczenie cyfrowe. Wyniki konkursu ogłoszono podczas konferencji „Cyfrowo Wykluczeni", która odbyła się 20 kwietnia 2016 r. w Sejmie RP.

Wyróżnienie Ministerstwa Finansów „za konsekwentne i trwałe działania na rzecz dostępności serwisów internetowych" potwierdza, że dbałość o potrzeby osób zagrożonych wykluczeniem cyfrowym powinna być jednym z priorytetów zespołu redakcyjnego serwisu internetowego instytucji publicznej. Osiągnięcie wysokiego poziomu dostępności wymaga wysiłku organizacyjnego wszystkich osób zaangażowanych w prace nad serwisem. Dzięki działaniom o charakterze edukacyjnym, ciągłej analizie własnych doświadczeń oraz współpracy z innymi podmiotami, które są zainteresowane podnoszeniem świadomości społecznej w zakresie dostępności, MF konsekwentnie realizuje swoją aktywność w tej dziedzinie.

W trakcie spotkania zaprezentowano również opracowanie „Raport Dostępności 2016". Przedstawiono w nim wyniki monitoringu poziomu wprowadzenia wybranych aspektów standardu dostępności WCAG 2.0 w serwisach internetowych instytucji administracji publicznej. Eksperci Fundacji Widzialni  podzielili strony internetowe na trzy kategorie: najważniejsze osoby i instytucje, administracja centralna – ministerstwa oraz strony resortowe.

W rankingu ministerstw serwis MF po raz kolejny uplasował się w ścisłej czołówce konkursu Strona Internetowa bez Barier. W 2015 r. strona www.mf.gov.pl została najlepszą stroną w kategorii stron publicznych powyżej 100 podstron.

Konkurs zorganizowała Fundacja Widzialni we współpracy z Szerokim Porozumieniem na Rzecz Umiejętności Cyfrowych.

Więcej informacji o konferencji znajduje się na stronie internetowej Fundacji Widzialni (link otwiera okno w innym serwisie).

«Powrót