«Powrót

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

Stoisko Ministerstwa Finansów w ogrodach Kancelarii Premiera podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka
  • Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Polak mały".
  • Na odwiedzających czekały liczne atrakcje, warsztaty i pokazy.
  • Resort finansów tradycyjnie uczestniczył we wspólnym świętowaniu tego dnia.

W sobotę 3 czerwca 2017 r. już po raz piąty ogrody w siedzibie szefowej rządu wypełniły się tłumami dzieci i ich rodziców. Dzieci miały okazję poznać podstawy ratownictwa medycznego i pierwszej pomocy, uczyły się zasad programowania i zachowania bezpieczeństwa w sieci. Fani sportu obejrzeli pokazy karate, footballu amerykańskiego i samoobrony. Rywalizowali też ze sobą w koszykówce, piłce ręcznej, piłkarzykach i unihokeju. Mali amatorzy gotowania mogli zaś wziąć udział w warsztatach kulinarnych oraz eksperymentach w mini laboratoriach kuchni molekularnej. Nie zabrakło też quizów i konkursów z nagrodami, a na małe damy czekały stanowiska fryzjerskie, a także zajęcia z wykonywania biżuterii oraz malowania koszulek i torebek. Dzieci mogły także wsiąść do wozów Straży Pożarnej i policji, obejrzeć wojskowy transporter Rosomak czy pokaz sprzętu pirotechnicznego, a także samodzielnie zbadać ślady daktyloskopijne lub przejść ścieżkę saperską. Tego dnia każdy znalazł coś dla siebie.

Na pierwszy planie widać dwie osoby na szczudłach – nieco w tle stoisko Ministerstwa Finansów

Stoisko MF jak zawsze popularne

Na naszym stoisku dzieci wraz z rodzicami mogły się sprawdzić przy kole wiedzy o podatkach i finansach. Za każdą prawidłowa odpowiedź można było zdobyć nagrodę, a kolejka chętnych przez cały dzień nie malała. Młodsze dzieci ustawiały się do sklepiku z kasą fiskalną, gdzie za kapsle kupowały różne smakołyki i drobne przedmioty. Warunek: trzeba było wziąć paragon. Dzieci przeprowadzały też eksperymenty chemiczne w laboratorium celnym oraz oglądały eksponaty zwierząt przemycanych przez granice, np. krokodyla. Rozwiązywały też łamigłówki i kolorowały, a wielkie uśmiechy na ich buziach wywoływał szczudlarz, który wyczarowywał różne kształty z balonów albo robił ogromne bańki.

Stoisko Ministerstwa Finansów, które przygotowano wspólnie z pracownikami Izby Administracji Skarbowej w Warszawie, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Po raz kolejny dopisała również pogoda, która obok wielu atrakcji przyciągnęła na piknik tłumy warszawiaków.

Dzień Dziecka zorganizowała Kancelaria Premiera wspólnie z resortami i współpracującymi z nimi instytucjami.

«Powrót