«Powrót

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

  • Z okazji Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Kto Ty jesteś? Polak mały! Dzień Dziecka w 100-lecie Niepodległej!".
  • Na odwiedzających czekało wiele atrakcji, warsztatów i pokazów.
  • Swoje stoisko z mnóstwem zabaw i ciekawostek przygotowało również Ministerstwo Finansów (MF).

W niedzielę 3 czerwca 2018 r. w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (KPRM) odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. KPRM, wspólnie z ministerstwami i współpracującymi instytucjami, przygotowuje go dla najmłodszych już od sześciu lat.

Jak co roku na dzieci czekało wiele atrakcji. Uczestniczyły w ciekawych quizach i konkursach z nagrodami, obejrzały występy i pokazy na scenie. Piknik był świetną okazją, aby nauczyć się m.in. podstawowych chwytów karate, judo i samoobrony, a także technik walki wręcz w przypadku ataku. Fani sportu uczestniczyli w treningu fitness i zawodach sportowych. Dzieci zwiedzały wozy strażackie, policyjne i wojskowe. Obejrzały pokazy polskich tańców ludowych połączone z nauką podstawowych kroków, warsztaty show dance oraz prezentację umiejętności robota pirotechnicznego.

Stoisko MF

Ministerstwo Finansów i Izba Administracji Skarbowej w Warszawie przygotowały wspólne stoisko na pikniku. Dzieci i rodzice sprawdzali swoją wiedzę o podatkach i finansach przy kole wiedzy, a każda poprawna odpowiedź była nagradzana. Po zakupach w sklepiku z kasą fiskalną otrzymali paragon fiskalny. Zainteresowaniem cieszył się pokaz tresury i pracy psów służby celno-skarbowej. W laboratorium celnym dzieci obserwowały i przeprowadzały eksperymenty chemiczne. Zastępca szefa KAS Piotr Walczak zaprezentował znikający w acetonie styropian oraz zamrożone w azocie róże, a efekty eksperymentów zainteresowały zarówno najmłodszych, jak i ich rodziców. Odwiedzający obejrzeli wystawę zatrzymanych przez celników produktów wykonanych z zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt (tzw. CITES). W strefie artystycznej odbywały się warsztaty plastyczne. Dzieciaki malowały na szkle i rysowały z zasłoniętymi oczami. Były też kolorowanki oraz tworzenie recy-portfeli i recy-skarbonek. Czas umilali szczudlarze z bańkami i balonikami.

Stoisko MF cieszyło się dużym zainteresowaniem, a na twarzy każdego dziecka gościł uśmiech. Mamy nadzieję, że za rok znów spotkamy w tak licznym gronie.

Jeśli nie życzą sobie Państwo, aby zdjęcie z Państwa wizerunkiem było zamieszczone w naszej galerii, prosimy przesłać informację na adres e-mail: redakcja@mf.gov.pl. Po otrzymaniu informacji zostanie ono usunięte.

«Powrót