«Powrót

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

MF na Dniu Dziecka w Kancelarii Premiera

Stoisko Ministerstwa Finansów podczas obchodów Dnia Dziecka w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

Z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka w ogrodach Kancelarii Premiera 5 czerwca 2016 r. odbył się piknik rodzinny pod hasłem „Dzieci rządzą". Na najmłodszych czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Resort finansów tradycyjnie uczestniczył we wspólnym świętowaniu tego dnia.

Już po raz czwarty ogrody w siedzibie szefowej rządu wypełniły się tłumami dzieci i ich rodziców. Nie zabrakło konkursów z nagrodami, doświadczeń naukowych dla małych i dużych, malowania buziek, fotobudek, warsztatów plastycznych i zawodów sportowych. Dla spragnionych mocniejszych wrażeń przygotowano symulatory jazdy motorowerem, 3D i zderzeń, prezentację wyposażenia wojska czy labirynt saperski. Można też było spróbować polskich (i nie tylko) specjałów oraz skosztować świeżych soków i owoców.

Na naszym stoisku młodsze dzieci mogły zagrać w specjalnie na ten dzień przygotowane gry planszowe czy pokolorować rysunki. Starsze rozwiązywały podatkowe łamigłówki i krzyżówki oraz grały w grę edukacyjną, która pozwalała im rozdysponować pieniądze budżetowe na ważne wydatki. Dzieci oglądały również spektakl kukiełkowy w bajecznej Skarbolandii, przeprowadzały eksperymenty chemiczne w laboratorium celnym oraz oglądały eksponaty zwierząt przemycanych przez granice, np. krokodyla. Pracownicy skarbówki bawili się z „małymi podatnikami" w sklep, w którym nie zabrakło kasy fiskalnej i paragonów. Dodatkową motywacją dla dzieci był certyfikat MinFinka, wręczany wraz z drobnymi upominkami najmłodszym po zaliczeniu wszystkich przygotowanych przez resort atrakcji.

Stoisko Ministerstwa Finansów, które przygotowano wspólnie z pracownikami Służby Celnej, administracji podatkowej i kontroli skarbowej, cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Po raz kolejny dopisała również pogoda, która obok wielu atrakcji przyciągnęła na piknik tłumy warszawiaków.

Dzień Dziecka zorganizowała Kancelaria Premiera wspólnie z resortami i współpracującymi z nimi instytucjami.

«Powrót