«Powrót

Minister Szałamacha na forum gospodarczym w Cernobbio

Minister Szałamacha na forum gospodarczym w Cernobbio

Minister Szałamacha na forum gospodarczym w Cernobbio

Minister Paweł Szałamacha uczestniczy w dniach 2-4 września 2016 r. w dorocznym międzynarodowym forum gospodarczym „Intelligence on the World, Europe and Italy", organizowanym przez The European House Ambrosetti we włoskim Cernobbio. Minister weźmie udział w panelu dyskusyjnym Competitiveness and Growth (Konkurencyjność i Wzrost), który poprowadzi Jean-Claude Trichet, były prezes Europejskiego Banku Centralnego. Paweł Szałamacha przedstawi Polskę jako przykład gospodarki, która odznacza się nieprzerwanym wzrostem i nie ulega zjawiskom kryzysowym, które są widoczne w gospodarkach wielu krajów w ostatnich latach.

Włoskie forum gospodarcze jest prestiżowym wydarzeniem o międzynarodowym zasięgu. Od 1975 r. gromadzi głowy państw, szefów rządów, czołowych przedstawicieli instytucji europejskich, ministrów, noblistów, przedsiębiorców, menedżerów i ekspertów z całego świata, którzy spotykają się, aby omówić aktualne kwestie wpływające na gospodarkę światową i społeczeństwa.

Będzie to zatem nie tylko doskonała okazja do zaprezentowania Polski - członka UE, pozostającego poza strefą euro, jako kraju konkurencyjnego, który stosuje optymalne praktyki wpływające na wzrost gospodarczy. Forum umożliwi przede wszystkim przestawienie wybranych aspektów programu rządu, który łączy ambitną agendę społeczną ze wzmacnianiem pozycji naszego kraju na arenie międzynarodowej.

«Powrót