«Powrót

Ministerstwo Finansów tradycyjnie wspiera „Godzinę dla Ziemi” WWF

Ministerstwo Finansów tradycyjnie wspiera „Godzinę dla Ziemi” WWF

Ministerstwo Finansów tradycyjnie wspiera „Godzinę dla Ziemi” WWF

W sobotę 19 marca br. o godz. 20.30 Ministerstwo Finansów na jedną godzinę wyłączy część iluminacji zewnętrznej i wewnętrznej budynku. Uczyni tak podobnie jak setki milionów osób, firm i instytucji na całym świecie i dołączy w ten sposób do niezwykłej akcji, zainicjowanej przez organizację ekologiczną World Wide Fund for Nature (WWF).
 Baner promujący akcję Godzina dla Ziemi organizacji ekologicznej World Wide Fund for Nature – na grafice widać głowę wilka i napis Dołącz do watahy i zawyj dla wilka.


Gasząc światło na symboliczną godzinę Ministerstwo Finansów po raz szósty wesprze akcję WWF, organizowaną w trosce o los naszej planety. To ósma edycja Godziny dla Ziemi, która odbywa się w Polsce, a dziewiąta na świecie.

W tym roku akcja jest „Godziną dla wilka", aby zwrócić uwagę na ryzyko przywrócenia polowań na te zwierzęta. Obecnie Polska jest jednym z niewielu krajów Unii Europejskiej, który można nazwać wilczą ostoją. Wilki są nie tylko zwierzętami pięknymi, ale również niezwykle potrzebnymi dla prawidłowego funkcjonowania przyrody.

W zeszłym roku do Godziny dla Ziemi WWF dołączyło ponad 7000 miast i miejscowości ze 172 państw. W samej Polsce ponad 100 000 osób przyłączyło się do akcji na specjalnej stronie internetowej (link otwiera nowe okno w innym serwisie), a prawie 70 miast i miejscowości wyłączyło światła budynków w symbolicznym geście. Zgasło również oświetlenie zewnętrzne na warszawskich ministerstwach.

«Powrót