«Powrót

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa docenione przez MF

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa docenione przez MF

Młodzieżowe miniprzedsiębiorstwa docenione przez MF

Aplikacja DzienSzkolny.pl zwyciężyła w Ogólnopolskim Konkursie na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości. W finale, który odbył się 2-3 czerwca na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, zmierzyło się 20 najlepszych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych. Nagrody zdobywcom Grand Prix konkursu wręczył w imieniu ministra finansów Pawła Szałamachy przedstawiciel resortu.

Uczestnicy stoją na schodach

Grand Prix konkursu otrzymał zespół Futapp z VII Liceum Ogólnokształcącego im. J. Kusocińskiego w Bydgoszczy. Uczniowie stworzyli aplikację DzienSzkolny.pl - mobilny organizator na bieżąco synchronizujący publikowany przez szkołę rozkład zajęć z ewentualnymi zmianami.

Zwycięzcom dyplomy wręczył rzecznik prasowy Ministra Finansów Waldemar Grzegorczyk, który podkreślił jak ważna jest edukacja wśród młodych adeptów biznesu. "Ministerstwo finansów przywiązuję dużą wagę do edukacji finansowej. Cieszą nas takie projekty jak Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo, dzięki którym młodzi ludzie mają możliwość rozwijania swojej przedsiębiorczości, a przy okazji uczą się co to jest rachunkowość i po co płaci się podatki" – powiedział. Nagrodą główną dla młodych przedsiębiorców jest wyjazd do Szwajcarii oraz udział w konkursie europejskim „Company od the Year Competition", gdzie będą rywalizować ze swoimi rówieśnikami z 39 krajów.

II miejsce zdobyła firma Drop of Soap z VIII Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej w Gdańsku. Na III miejscu uplasowało się przedsiębiorstwo Przerwa na sok z I Liceum Ogólnokształcącego im. gen. J. Bema w Ostrołęce. Komisja Konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia. W kategorii „Raport" wyróżniono firmę Bocco z Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Czechowicach-Dziedzicach. Za „Prezentację" doceniono 4Phone z Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego w Gryficach. W kategorii „Stoisko i umiejętności sprzedaży" nagrodzono Busy Bees z I Liceum Ogólnokształcącego im. K. Miarki w Mikołowie.

Podczas finału uczniowie zaprezentowali swoje produkty i usługi, a także skorzystali z okazji, aby sprzedać je zwiedzającym.

Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości organizuje konkurs od 1994 r. Dzięki projektowi powstało łącznie 6 tysięcy młodzieżowych miniprzedsiębiorstw.

Więcej informacji na http://www.miniprzedsiebiorstwo.junior.org.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

«Powrót