«Powrót

Narodowa Loteria Paragonowa. 17. Opel Astra jedzie na południe Polski

Narodowa Loteria Paragonowa. 17. Opel Astra jedzie na południe Polski

Narodowa Loteria Paragonowa. 17. Opel Astra jedzie na południe Polski

  • Kluczyki do nagrody głównej są już w rękach nowej właścicielki.
  • Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów powoli dobiega końca. Nie można już rejestrować paragonów, a w maju odbędzie się ostatnie wręczenie nagrody głównej.

Pani Beata, mieszkanka gminy Alwernia w powiecie chrzanowskim (woj. małopolskie) to laureatka marcowego losowania Opla Astry, czyli nagrody głównej w Narodowej Loterii Paragonowej. Jest bardzo aktywną mamą czwórki dzieci i babcią dwojga wnucząt. Pracuje w miejscowym urzędzie stanu cywilnego, oprócz tego jest pilotem wycieczek, prowadzi uniwersytet trzeciego wieku, a w wolnych chwilach współtworzy chór gospel. „Może to nagroda od losu za to, co robię" – powiedziała zwyciężczyni, pytana o pierwsze wrażenia po informacji o wylosowaniu nagrody w loterii. Jak dodała, dzięki akcji Ministerstwa Finansów zaczęła regularnie zbierać paragony fiskalne za zakupy, na co wcześniej nie zwracała uwagi. Łącznie w loterii zarejestrowała ich ok. 500.

Kluczyki do samochodu wręczył pani Beacie przed gmachem Ministerstwa Finansów wiceminister Wiesław Janczyk, który podziękował szczęśliwej laureatce za rejestrowanie zgłoszeń w Narodowej Loterii Paragonowej i życzył szczęśliwej jazdy.

Pan minister Wiesław Janczyk w obecności mediów wręcza laureatce marcowego losowania kluczyki do wygranego samochodu marki Opel Astra.

Loteria na ostatniej prostej

Marzec był ostatnim miesiącem rejestrowania paragonów w loterii. Akcja edukacyjna resortu finansów została bardzo dobrze przyjęta przez Polaków, co potwierdziło ich comiesięczne zaangażowanie w rejestrację paragonów. W ciągu 18 miesięcy trwania loterii zgłosili w sumie ponad 137,8 mln paragonów.

Branże specjalne

W czasie loterii promowano te branże specjalne, z których często korzystają Polacy, ale jednocześnie gdzie jako klienci nie mieli jeszcze wyrobionego nawyku brania paragonów (ze względu na wprowadzony stosunkowo niedawno obowiązek posiadania kasy fiskalnej). Były to w kolejności:

  • fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne (X-XII 2015),
  • prywatna praktyka lekarska i dentystyczna (I-III 2016),
  • konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (IV-VI 2016),
  • restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów (VII- IX 2016),
  • działalność taksówek osobowych (X-XII 2016 ),
  • sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw (I-III 2017).

Rejestracja paragonów została zakończona 31 marca br., nadal jednak będą odbywać się losowania paragonów zarejestrowanych w marcu. Ostatnie losowanie nagrody głównej zaplanowano 18 kwietnia 2017 r.

Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają nowe okna w innych serwisach):

 

«Powrót