«Powrót

Narodowa Loteria Paragonowa. Nagroda główna trafi na Mazowsze.

Narodowa Loteria Paragonowa. Nagroda główna trafi na Mazowsze.

Narodowa Loteria Paragonowa. Nagroda główna trafi na Mazowsze.

Uśmiechnięci zwycięscy losowania siedzą w samochodzie

Kluczyki do Opla Astry, który jest główną nagrodą w Narodowej Loterii Paragonowej, trafiły do pani Beaty spod Serocka na Mazowszu. Zwycięski paragon został wystawiony za zakup nasion. To siódma Astra, która została wylosowana wśród osób rejestrujących paragony na stronie akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów. Do tej pory w Narodowej Loterii Paragonowej zarejestrowano ponad 90 mln paragonów.

Pani Beata dotychczas zarejestrowała na stronie loterii ok. 40 paragonów fiskalnych. Szczęśliwe zakupy zrobiła w Serocku za niespełna 40 zł. Interesuje się zdrową żywnością, dlatego zwycięski paragon otrzymała za zakup nasion warzyw. Wygraną w loterii traktuje jako nagrodę za wieloletni trud związany z wymagającym hobby.

Zwyciężczyni, która przyjechała do ministerstwa wraz z mężem i trójką dzieci, pogratulowała wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Podziękowała im za wspieranie uczciwej konkurencji i za to, że biorąc paragony przyczyniają się do wzrostu dochodów budżetu państwa oraz wzrostu gospodarki.

Minister Majszczyk przekazuje zwycięzcom loterii kluczyki do samochodu Opel Astra
Przekazanie kluczyków do Opla Astry odbyło się 16 czerwca 2016 r. przed gmachem ministerstwa.

Zwycięskie paragony wylosowano 16 maja 2016 r. podczas comiesięcznego losowania na antenie TVP3. Do tej pory w Narodowej Loterii Paragonowej przekazano już sześć Opli Astra czyli nagród głównych losowanych co miesiąc i dwa Ople Insignia, czyli nagrody specjalne losowanie co kwartał spośród paragonów za usługi branżowe.

Więcej informacji o loterii na stronie: www.loteriaparagonowa.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

***

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Branie paragonu to wsparcie dla uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

Od rozpoczęcia loterii, tj. od 1 października 2015 r., każdego miesiąca szczęśliwcy wygrywają od Ministerstwa Finansów kluczyki do wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych Opli Astra. Wystarczy, że zarejestrują paragony fiskalne o wartości co najmniej 10 zł na stronie Narodowej Loterii Paragonowej. W losowaniu nagrody głównej biorą udział wszystkie zarejestrowane paragony. Co trzy miesiące obok Opla Astry i dwóch tabletów (dostają je właściciele numerów rezerwowych), losujemy również nagrodę specjalną – Opla Insignię. Doceniamy także przedsiębiorców, którzy wystawiają zwycięskie paragony. Do nich trafia tablet iPad Air 2.

Przypominamy, że do końca czerwca trwa rejestracja paragonów z branży „konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych". Ostatnią branżą, którą nagrodzimy Oplem Insignią, będą „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów" (III kwartał 2016 r.).

«Powrót