«Powrót

Oglądaj Wielki Test i sprawdź swoją wiedzę o podatkach

Oglądaj Wielki Test i sprawdź swoją wiedzę o podatkach

Oglądaj Wielki Test i sprawdź swoją wiedzę o podatkach

Grafika promująca Wielki Test w tym napis „Wielki Test o Podatkach Fiskus od kuchni. Sprawdź się. Już 24 kwietnia o godz. 20.30 na antenie TVP1
  • Wielki Test o Podatkach już w najbliższy poniedziałek w TVP 1 o godz. 20.30.
  • To okazja do sprawdzenia swojej wiedzy o podatkach pod koniec okresu rozliczeniowego.
  • W studiu TV na pytania będą odpowiadać m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy i dziennikarze.

Wielki Test o Podatkach w TVP1 24.04.2017 – zwiastun

„Jaki jest najmilszy zwrot w języku polskim? – Zwrot podatku"!, „Co łączy podatek dochodowy i technikę samochodową"…? Ministerstwo Finansów, przy współpracy z TVP1, zaprasza na trzeci „Wielki Test o Podatkach", który odbędzie się w najbliższy poniedziałek 24 kwietnia, o godz. 20.30. W telewizyjnym studiu zasiądą m.in. gwiazdy estrady, filmu, sportowcy, dziennikarze, którzy sprawdzą swoją wiedzę na temat podatków.

„Ministerstwo Finansów już trzeci rok zaprasza widzów do sprawdzenia swojej wiedzy podatkowej podczas Wielkiego Testu o Podatkach. Jego termin nie jest przypadkowy. Zależało nam, aby odbył się w ostatnich dniach okresu rozliczeniowego, kiedy to zainteresowanie kwestiami podatkowymi jest wśród Polaków największe" – mówi dyrektor Biura Komunikacji i Promocji MF Łukasz Świerżewski.

Akcja edukacyjna

Wielki Test o Podatkach to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Finansów i TVP, organizowana od 2015 roku. Służy popularyzacji praktycznej wiedzy o rozliczeniach podatkowych, a szczególnie o PIT. Test cieszy się dużą popularnością: w ubiegłym roku zgromadził przed telewizorami ponad 1,2 mln widzów, a test on-line na stronie Interia.pl rozwiązywało ponad 215 tys. internautów.

Ciekawie o podatkach

W tym roku formuła programu jest nieco bardziej rozbudowana: w trakcie 6 rund uczestnicy w studiu oraz widzowie przed telewizorami odpowiedzą na 36 pytań przygotowanych przez Ministerstwo Finansów oraz zaproszonych ekspertów. Nie zabraknie również krótkich materiałów filmowych w konwencji fabularyzowanej, ciekawostek podatkowych z kraju i ze świata oraz solidnej dawki dobrego humoru i rozrywki. Test poprowadzą Paulina Chylewska i Maciej Kurzajewski.

Więcej informacji na stronie internetowej Wielkiego Testu (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz na profilu wydarzenia na fb (link otwiera nowe okno w inym serwisie).

Nagroda

Zwycięzcy testu – jak co roku – przekażą nagrodę pieniężną na wybrany przez siebie cel dobroczynny (społeczny lub edukacyjny, spośród listy najpopularniejszych organizacji pożytku publicznego).

Partnerem medialnym wydarzenia jest Interia, a patronami medialnymi Super Express i RMF FM.

«Powrót