«Powrót

Ostatni dzień na rejestrację paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Ostatni dzień na rejestrację paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Ostatni dzień na rejestrację paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Grafika promująca Loterię Paragonową w tym napis
  • Paragony w loterii można rejestrować już tylko dzisiaj (31 marca) do końca dnia.
  • Od jutra formularz rejestracyjny na stronie internetowej loterii zostanie zablokowany.
  • Ostatnie losowanie nagród odbędzie się w kwietniu, a losowanie dodatkowe w czerwcu 2017 r.

Akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która zachęca Polaków do wspierania uczciwych przedsiębiorców dzięki braniu paragonów fiskalnych, powoli dobiega końca. Zgłoszenia w Narodowej Loterii Paragonowej można rejestrować już tylko dzisiaj do końca dnia przez formularz na stronie loterii oraz przez aplikację mobilną, która jest dostępna w Google Play i App Store (linki otwierają nowe okna w innych serwisach). Po północy możliwość rejestracji zostanie zablokowana.

Losowania nagród potrwają jeszcze do czerwca

Zgodnie z harmonogramem loterii, przed nami jeszcze trzy ostatnie losowania nagród:

  • 18 kwietnia – na antenie TVP 3 odbędzie się losowanie nagrody głównej, czyli Opla Astry, spośród wszystkich paragonów zarejestrowanych w marcu oraz losowanie nagrody specjalnej, czyli Opla Insignii, spośród paragonów za paliwo z całego ostatniego kwartału,
  • 28 kwietnia w internecie odbędzie się losowanie 6 Notebooków Lenovo oraz 5 iPadów Air2, spośród wszystkich paragonów zarejestrowanych w marcu,
  • 19 czerwca w internecie odbędzie się losowanie dodatkowe.

Efekty Narodowej Loterii Paragonowej

Ministerstwo Finansów dobrze ocenia realizowaną od półtora roku akcję edukacyjną. Jej zadaniem jest uświadomienie Polakom, że wydawanie i branie paragonów przy każdych zakupach towarów i usług oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i zmniejszanie szarej strefy.

Loteria pozytywnie zmieniła świadomość Polaków co do roli paragonu w obrocie gospodarczym i potrzeby jego zabierania. Obecnie co trzeci Polak zawsze pamięta o zabraniu paragonu po zrobieniu zakupów. Jeszcze w 2014 r. był to zaledwie co czternasty konsument.

Zasady udziału w loterii

Uczestnicy loterii muszą być pełnoletni, kupić towar lub usługę za minimum 10 zł, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii lub przez aplikację mobilną w miesiącu zakupu. Wszystkie paragony zarejestrowane w danym miesiącu biorą udział w losowaniu Opla Astry oraz sprzętu elektronicznego. W losowaniu Opla Insignii biorą udział ci uczestnicy, którzy rejestrują paragony z aktualnie premiowanej branży specjalnej (do końca marca 2017 r. to branża paliwowa).

Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają nowe okna w innych serwisach):

«Powrót