«Powrót

Podwójne wręczenie aut w Narodowej Loterii Paragonowej

Podwójne wręczenie aut w Narodowej Loterii Paragonowej

Podwójne wręczenie aut w Narodowej Loterii Paragonowej

  • Opel Astra i Opel Insignia są już w rękach nowych właścicieli.
  • Półtoraroczna odsłona kampanii edukacyjnej Ministerstwa Finansów dobiegła końca.
  • Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie w akcję i wspieranie uczciwej konkurencji.

31 maja 2017 r. przed gmachem Ministerstwa Finansów odbyło się 18. wręczenie nagrody głównej Opla Astry i 6. wręczenie nagrody specjalnej Opla Insignii. Finałowi zwycięzcy: pani Elżbieta z Grudziądza i pan Bronisław z Gorlic z radością odebrali kluczyki do swoich samochodów z rąk wiceministra finansów Pawła Gruzy. Podczas spotkania ze zwycięzcami minister podziękował im za udział w loterii: „Jesteśmy bardzo zadowoleni, że rozdajemy tak cenne nagrody w słusznej sprawie. Ministerstwo Finansów intensywnie walczy z nieuczciwymi praktykami, takimi jak niewykazywanie obrotu czy niezarejestrowana sprzedaż. Loteria paragonowa jest jednym z elementów, który ma budować świadomość społeczeństwa odnośnie uczciwego obrotu. Wiążemy nadzieje z kolejnymi edycjami, już teraz zapraszam do brania w nich udziału" – powiedział Paweł Gruza.

Akcja – edukacja

Polacy z entuzjazmem przyjęli Narodową Loterię Paragonową i w ciągu 18 miesięcy zarejestrowali blisko 140 mln paragonów. Jej celem było zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest pobieranie i wydawanie paragonów fiskalnych po zrobieniu zakupów. Dzisiaj widać efekty, jakie przyniosła akcja: jeszcze w 2014 r., czyli przed uruchomieniem loterii, zaledwie co 14 konsument pamiętał o odbiorze paragonu podczas zakupów. Dzisiaj już co trzeci Polak deklaruje, że zawsze o nim pamięta. Szczególnie cieszy fakt, że zmiana postaw Polaków dotyczy również obszarów, w których obowiązek stosowania kas fiskalnych wprowadzono stosunkowo niedawno i konsumenci nie mieli nawyku odbierania paragonów. Ministerstwo Finansów włączyło zatem do akcji sześć branż, które zmieniały się co kwartał (spośród nich w pierwszych czterech nie było wcześniej obowiązku rejestrowania na kasach fiskalnych):

  • fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne (X-XII 2015),
  • prywatna praktyka lekarska i dentystyczna (I-III 2016),
  • konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych (IV-VI 2016),
  • restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów (VII-IX 2016),
  • działalność taksówek osobowych (X-XII 2016),
  • sprzedaż detaliczna paliw do pojazdów silnikowych na stacjach paliw (I-III 2017).

Zwycięzcy

Każdy, kto odebrał paragon po zrobieniu zakupów w ramach danej branży i zarejestrował go w loterii, miał szansę na wygranie nagrody specjalnej, czyli Opla Insignii. W ten sposób nagrodę specjalną wylosował pan Bronisław z Gorlic, który w loterii brał udział od samego początku i zarejestrował łącznie ponad 800 paragonów. Zwycięski paragon był na kwotę 50 zł za zakup paliwa. Natomiast co miesiąc, spośród pozostałych paragonów, można było wylosować nagrodę główną – Opla Astrę – lub sprzęt elektroniczny. Dzisiejsza laureatka, pani Elżbieta z Grudziądza. w ten sposób wygrała wręczony dziś samochód. Zarejestrowała łącznie ok. 20 paragonów, z których ten zwycięski był na kwotę 27,99 zł za zakupy w aptece.

Rejestracja paragonów została zakończona 31 marca br. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze tylko losowanie dodatkowe, które odbędzie się 19 czerwca i w którym będzie można wygrać iPada Air2.

Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają nowe okna w innych serwisach):

«Powrót