«Powrót

Ponad 10 tys. e-PIT-ów wysłanych z galerii handlowych

Ponad 10 tys. e-PIT-ów wysłanych z galerii handlowych

Ponad 10 tys. e-PIT-ów wysłanych z galerii handlowych

Od piątku do niedzieli w największych galeriach handlowych w 55 miastach w Polsce podatnicy mogli wysyłać swoje rozliczenia przez Internet. Z okazji tej skorzystało prawie 15 tys. osób, a wysłano ponad 10 tys. e-PIT-ów.

Stoisko administracji podatkowej w jednej galerii handlowych z którego podatnicy mogą przesłać swoją deklarację

W 67 galeriach handlowych na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych dyżury pełnili eksperci z urzędów skarbowych, którzy udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok. Eksperci wyjaśniali także m. in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet. Osoby, które rozliczyły się w galerii handlowej otrzymały także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

„Kolejny rok z rzędu akcja „Szybki PIT w galeriach handlowych" okazała się sukcesem. Takie niestandardowe działania pokazują, że administracja podatkowa może być nowoczesna i przyjazna, a przede wszystkim pomocna i obecna w miejscach, w których podatnicy spędzają czas." – mówi wiceminister finansów Marian Banaś.

Osoby, które nie mogły skorzystać z naszych usług w poprzedni weekend, cały czas mogą zadawać pytania w aplikacji na stronie www.szybkipit.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie)

 

***

 

Z roku na rok Polacy składają coraz więcej PIT-ów przez Internet. W 2011 r. już prawie milion zeznań PIT przesłano tą drogą, rok później ponad dwa razy tyle, by w 2013 r. osiągnąć poziom 3,5 mln. W 2014 r. złożono 5,2 mln PIT-ów, zaś w 2015 r. ponad 7 mln.

«Powrót