«Powrót

Ponad 15 tys. podatników odwiedziło punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

Ponad 15 tys. podatników odwiedziło punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

Ponad 15 tys. podatników odwiedziło punkty rozliczeń PIT w galeriach handlowych

  • W ostatni piątek i sobotę (6-7 kwietnia) podatnicy mogli wysyłać swoje rozliczenia za 2017 r. przez internet również w galeriach handlowych.
  • W tym czasie urzędnicy skarbowi pomogli kilkunastu tysiącom podatników, którzy wysłali ponad 11 tys. elektronicznych PIT-ów.

Punkt urzędu skarbowego w jednej z galerii w ramach prowadzonej przez Ministerstwo Finansów akcji informacyjnej SzybkiPit

W ogólnopolskiej akcji wzięły udział 93 największe galerie handlowe. Na specjalnych stanowiskach eksperci z urzędów skarbowych udzielali szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego PIT za ubiegły rok. Eksperci wyjaśniali m. in. wątpliwości związane z ulgami podatkowymi i odliczeniami, ale przede wszystkim pomagali wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez internet. Każdy, kto rozliczył się w galerii, otrzymał także Urzędowe Poświadczenie Odbioru zeznania (UPO).

W sumie z pomocy urzędników skorzystało ponad 15 tys. osób. Efektem akcji było też 11 145 PIT-ów wysłanych przez internet.

Nie zdążyłeś wysłać PIT-a? Nic straconego

Osoby, które nie mogły skorzystać z naszych usług w poprzedni weekend, cały czas mogą wysłać formularz i zadawać pytania korzystając z Portalu Podatkowego (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

Zapraszamy również do korzystania z usługi PIT-WZ, czyli wniosku o sporządzenie zeznania podatkowego przez urząd skarbowy. To najprostszy sposób na rozliczenie się z rocznego podatku. Wystarczy wypełnić podstawowe informacje, resztę zrobi za nas urząd skarbowy. Wniosek PIT-WZ można złożyć do 16 kwietnia. Dowiedz się więcej o PIT-WZ (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

«Powrót