«Powrót

Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT i ułatw sobie życie

Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT i ułatw sobie życie

Skorzystaj ze wstępnie wypełnionego PIT i ułatw sobie życie

Grafika promująca rozliczenia podatkowe w tym napis „Rozlicz PIT do 2 maja!
  • Do 2 maja on-line można składać wstępnie wypełnione zeznanie podatkowe PIT-37 i PIT-38.
  • Najpopularniejszego PIT-a 37 mogą składać osoby rozliczające się indywidualnie, małżonkowie i rodzice samotnie wychowujący dzieci.
  • PFR to świetny sposób na szybkie i sprawne rozliczenie się z urzędem skarbowym.

Podatnicy, którzy rozliczają się na formularzach PIT-37 i PIT-38, już po raz trzeci mogą skorzystać z usługi wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego (tzw. PFR – pre-filled tax return). Jest ona dostępna na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Z PFR PIT-37 mogą skorzystać zarówno osoby, które rozliczają się indywidualnie, jak i wspólnie z małżonkiem oraz rodzice samotnie wychowujący dzieci. Natomiast PFR PIT-38 jest przeznaczony dla osób, które rozliczają przychody z kapitałów pieniężnych i składają zeznanie indywidualnie.

Korzyści z PFR

Dzięki PFR nie musimy sami wypełniać swojego zeznania podatkowego danymi z posiadanych PIT-ów (PIT-11, PIT-8C czy PIT-R), które dostaliśmy od płatników, np. od pracodawcy. Na Portalu Podatkowym znajdziemy swój roczny PIT-37 z danymi wprowadzonymi już przez urząd skarbowy. Po pobraniu PFR pozostaje nam tylko zweryfikować zawarte w nim dane, uzupełnić o ulgi i odliczenia, jeśli z nich korzystamy, oraz przekazać 1% na wybraną organizację pożytku publicznego (OPP). I gotowe, można wysłać. Jak widać, PFR pozwala nie tylko uniknąć błędów związanych z przepisywaniem danych z informacji od płatników. To także wygoda, prostota i oszczędność czasu i pieniędzy.

Zeznania roczne za 2016 r. w tym roku można składać do 2 maja. Potwierdzeniem rozliczenia się z wykorzystaniem PFR jest UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru) – tak samo jak w przypadku e-Deklaracji. To dowód poprawnego złożenia zeznania elektronicznego. PRF to propozycja, z której warto skorzystać – do czego wszystkich gorąco zachęcamy.

Przejdź do wstępnie wypełnionego zeznania podatkowego na Portalu Podatkowym Ministerstwa Finansów (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

«Powrót