«Powrót

Sto milionów paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Sto milionów paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Sto milionów paragonów w Narodowej Loterii Paragonowej

Mamy sto milionów paragonów! Trwająca od października 2015 r. akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która zachęca do brania i wydawania paragonów fiskalnych, cieszy się wielką popularnością wśród Polaków. W zamian za wspieranie uczciwej przedsiębiorczości uczestnicy loterii wygrywają samochody i inne wartościowe nagrody. Okrągłą sumę paragonów zarejestrowanych od początku loterii przekroczyliśmy pod koniec lipca, a liczba zgłoszeń wciąż rośnie.

Akcja od samego początku cieszy się powodzeniem u milionów naszych rodaków.  Tylko w pierwszym miesiącu jej trwania, tj. w październiku 2015 r., zarejestrowali oni blisko 17 mln paragonów. Dzienny rekord – ok. 2,5 mln dowodów zakupu – padł 31 października. Najwięcej paragonów zarejestrowali natomiast uczestnicy z województwa mazowieckiego.

Główną nagrodą w Narodowej Loterii Paragonowej są samochody Opel Astra, losowane co miesiąc. Naszych uczestników nagradzamy też sprzętem elektronicznym – laptopami Lenovo i iPadami Air2. Co kwartał losujemy też Opla Insignię spośród paragonów pobranych i zarejestrowanych za usługi realizowane w wybranych branżach specjalnych. Największe zainteresowanie wśród nich wzbudziło dotychczas fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne (IV kwartał 2015 r.).

Do loterii można zgłosić każdy paragon fiskalny za towar lub usługę o wartości min. 10 zł brutto. Wystarczy mieć skończone 18 lat i zarejestrować swoje paragony w miesiącu zakupu. Paragony z wybranych branż („specjalnych") zmieniają się co kwartał. Obecnie, do końca września, są to restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów.

Loteria na Lecie z Radiem

Przez całe wakacje Narodowa Loteria Paragonowa towarzyszy Polakom na trasie koncertowej „Lata z Radiem" Polskiego Radia. W letnie weekendy odwiedzi łącznie 10 miast w całym kraju. Na uczestników czekają liczne atrakcje oraz możliwość rejestracji paragonów. Do tej pory gościliśmy w Solcu Kujawskim, Inowrocławiu, Miastku i Rabce-Zdroju. Odwiedzimy jeszcze Kalisz (6.08.), Stegnę (7.08), Stalową Wolę (14.08), Augustów (20.08.), Grajewo (21.08) i Otwock (28.08).

Gdzie nas znajdziecie

Wszystkie wydarzenia dotyczące loterii można śledzić na naszych profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają okna w innych serwisach):

oraz na stronie internetowej loterii i Ministerstwa Finansów.

«Powrót