«Powrót

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zakończył spotkania robocze w województwach

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zakończył spotkania robocze w województwach

Szef Krajowej Administracji Skarbowej zakończył spotkania robocze w województwach

Marian Banaś - sekretarz stanu, szef Krajowej Administracji Skarbowej, szef Służby Celnej
  • Szef KAS Marian Banaś przez miesiąc spotykał się z kierownictwem izb administracji skarbowej, izb celnych i urzędów kontroli skarbowej w województwach.
  • Rozmowy dotyczyły najważniejszych zadań związanych z reformą skarbowości, w tym wsparcia podatników i zwalczania przestępczości gospodarczej.


Kwestie organizacyjno-kadrowe

Na spotkaniach poruszano zagadnienia związane z przygotowaniami do wdrożenia rozwiązań organizacyjnych i kadrowych KAS. Rozmawiano również o etatyzacji zadań, rozplanowaniu realizacji zadań funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej oraz koncepcji wykorzystania mienia, które pozostaje w dyspozycji KAS.

„Chciałbym aby każdy dobry pracownik znalazł zatrudnienie w nowej strukturze. Musimy maksymalnie wykorzystać potencjał tych pracowników" – zaznaczył minister Banaś podczas wizyty w szczecińskiej Izbie Administracji Skarbowej.

 

Marian Banaś podczas spotkania z kierownictwem izby administracji skarbowej, celnej i urzędu kontroli skarbowej w Rzeszowie.

Misja i priorytety KAS

Podczas spotkania w Rzeszowie szef KAS zaakcentował specyfikę położenia województw „ściany wschodniej". Przypomniał, że misją KAS jest zarówno zabezpieczenie finansów Polski poprzez skuteczne ściąganie należności, jak i ochrona obszaru celnego Unii Europejskiej. O priorytetowych celach w działalności KAS rozmawiano również podczas spotkania w białostockiej Izbie Administracji Skarbowej. Minister Marian Banaś określił zreformowaną administrację jako przyjazną dla rzetelnych podatników i skuteczną w zwalczaniu przestępczości ekonomicznej (w szczególności w walce z wyłudzeniami podatkowymi).

Także na pozostałych spotkaniach, m.in. w Bydgoszczy, w Gdańsku i w Szczecinie, minister Banaś podkreślał, że państwo nie może być bezsilne wobec przestępczości gospodarczej. Dlatego zmianom podlega struktura trzech dotychczasowych służb. Skuteczność nowych rozwiązań organizacyjnych widać po działaniach pakietu paliwowego.

Szef KAS dziękował uczestnikom spotkań za dotychczasowe zaangażowanie w prace nad reformą.

W trakcie spotkań minister Marian Banaś wręczał nominacje wojewódzkim koordynatorom do utworzenia i organizacji KAS.
 

«Powrót