«Powrót

Trefne papierosy zamiast torebek

Trefne papierosy zamiast torebek

Trefne papierosy zamiast torebek

tysiące paczek papierosów w tirze.
tysiące paczek papierosów w tirze oraz samochód służby celno-skarbowej
tysiące paczek papierosów w tirze, akcja z udziałem psa służbowego
funkcjonariusz KAS podczas akcji
tysiące pudeł z kontrabandą.

•    Funkcjonariusze KAS udaremnili próbę przemytu niemal 520 tys. paczek papierosów
•    Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 7 mln. zł

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z Augustowa udaremnili w Suwałkach największy w tym roku przemyt papierosów – niemal 520 tys. paczek. Kontrabanda warta ponad 7 mln. złotych ukryta była w litewskim tirze, który zgodnie z dokumentami miał przewozić do Niemiec torebki.

Funkcjonariusze Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego, na drodze krajowej nr 8 zatrzymali do kontroli ciężarówkę na litewskich numerach rejestracyjnych. Kierowca tira, 32-letni Białorusin twierdził, że wiezie do Niemiec transport torebek. Funkcjonariusze podjęli decyzję o sprawdzeniu przewożonego ładunku i rewizji naczepy. Podczas kontroli okazało się, że w całej przestrzeni ładunkowej tira znajdują się palety z kartonami wypełnionymi przemycanymi papierosami. Gdyby zatrzymane wyroby tytoniowe zostały wprowadzone do sprzedaży, straty Skarbu Państwa z tytułu utraconych podatków wyniosłyby ponad 11 mln. złotych.

Funkcjonariusze wszczęli w sprawie przemytu postępowanie karne skarbowe, które prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Suwałkach. Nielegalny towar trafił do magazynu, a ciężarówka na parking Oddziału Celnego w Suwałkach.

Za tak duży przemyt grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

«Powrót