«Powrót

Wicepremier Morawiecki spotkał się kanclerzem Philipem Hammondem

Wicepremier Morawiecki spotkał się kanclerzem Philipem Hammondem

Wicepremier Morawiecki spotkał się kanclerzem Philipem Hammondem

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki wita się z kanclerzem Skarbu Zjednoczonego Królestwa Philipem Hammondem.
  • Tematem rozmów była współpraca gospodarcza w obszarze handlu, polityki przemysłowej i inwestycji.
  • Omówiono kwestie podatkowe, w szczególności działania mające na celu przeciwdziałanie unikania opodatkowania.

13 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie wicepremiera, ministra rozwoju i finansów Mateusza Morawieckiego z kanclerzem Skarbu Zjednoczonego Królestwa Philipem Hammondem.

Spotkanie dotyczyło wzajemnej współpracy, w tym m.in. uzgodnień poczynionych podczas I Polsko-Brytyjskich Konsultacji Rządowych w listopadzie 2016 r.

Poruszono kwestie współpracy gospodarczej, szczególnie w obszarze handlu, polityki przemysłowej i inwestycji. Wicepremier Morawiecki zapewnił, że Polsce zależy na pogłębieniu wzajemnych relacji. Dodał również, że Polska dysponuje bardzo rozwojowymi sektorami, takimi jak motoryzacyjny czy sektor IT.

Wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki podczas rozmowy z kanclerzem Skarbu Zjednoczonego Królestwa Philipem Hammondem.
 

Tematem rozmów były również kwestie podatkowe, w tym działania mające na celu przeciwdziałanie unikania opodatkowania. Obaj ministrowie zgodzili się co do dalszej współpracy w tym zakresie na forach organizacji międzynarodowych, w szczególności w zakresie wypracowywania standardów przez Organizację Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD).

W odniesieniu do rozpoczynających się wkrótce negocjacji dotyczących wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, zarówno kanclerz Hammond jak i wicepremier Morawiecki podkreślili, że zależy im na pragmatycznym podejściu do tego procesu oraz na utrzymaniu dobrych stosunków współpracy między Wielką Brytanią a Unią Europejską.

«Powrót