«Powrót

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w IAS w Rzeszowie

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w IAS w Rzeszowie

Wizyta wicepremiera Mateusza Morawieckiego w IAS w Rzeszowie

Na zdjęciu wiceminister M.Morawiecki wita się z kierownictwem KAS na Podkarpaciu
Na zdjęciu wiceminister M.Morawiecki przyjmuje meldunek
Na zdjęciu uczestnicy narady w IAS Rzeszów
Na zdjęciu wiceminister M.Morawiecki podczas składania wpisu w księdze pamiątkowej.
  • 17 listopada 2017 r. wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki odwiedził Izbę Administracji Skarbowej w Rzeszowie.
  • Wizyta była okazją do odbycia roboczej narady z kierownictwem podkarpackiej KAS oraz rozmów z pracownikami i funkcjonariuszami.

Wicepremier Mateusz Morawiecki odbył roboczą naradę z kierownictwem Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie i Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu, w trakcie której przyjął meldunek dotyczący działalności podkarpackiej KAS.

Premierowi przedstawiono efekty pracy służb skarbowych w regionie, w obszarze zwalczania przestępczości gospodarczej, uszczelniania systemu podatkowego, realizacji wpływów podatkowych do budżetu państwa i ochrony granicy kraju.

„Podkarpacka KAS to prawie 3300 osób - to niemal tyle co rzymski legion. To dzięki ich pracy i służbie osiągane są tu imponujące sukcesy, które zostały mi dziś zaraportowane. To zasługa ich zaangażowania i ofiarności, ale także coraz lepszej organizacji pracy wynikającej z utworzenia KAS, wdrażania nowych rozwiązań takich jak SENT i stałego rozwoju analityki przez nasze służby informatyczne. Także na Podkarpaciu informatycy KAS tworzą systemy zwiększające bezpieczeństwo kraju. Chciałbym również podziękować czworonożnym funkcjonariuszom i ich przewodnikom, bez pracy których wiele ujawnień nie byłoby możliwe" – powiedział podczas wizyty wicepremier Morawiecki.

W trakcie narady dyrektor IAS w Rzeszowie, podkom. Grzegorz Skowronek omawiał funkcjonowanie KAS i projekty realizowane na Podkarpaciu. Zaznaczył, że konsolidacja w ramach KAS pozwoliła na bardziej skuteczne działania w zwalczaniu przestępczości ekonomicznej i oszustw podatkowych. Zwracał uwagę na specyfikę podkarpackiej administracji skarbowej, która związana jest z położeniem geograficznym. Podkarpacie jest regionem granicznym, w którym współpraca międzynarodowa widoczna jest w sferze biznesu i sferze współpracy administracji publicznych. "Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie jest liderem międzynarodowego projektu budowy systemu ANPRS, w którym KAS będzie wymieniać informacje ze służbami skarbowymi Litwy, Łotwy i Estonii, służące wykrywaniu międzynarodowych szlaków przemytniczych" - dodał.

Temat ochrony granicy kraju przez Służbę Celno-Skarbową i zwalczania przestępczości ekonomicznej (w tym przemytu) referował naczelnik Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu mł. insp. Andrzej Pasternak. „Podkarpacki UCS w Przemyślu jest strategiczną jednostką KAS na zewnętrznej granicy Unii Europejskiej, w kontekście zapewnienia bezpieczeństwa Polski i obszaru UE" – zaznaczył podczas narady.

Na koniec wizyty w Rzeszowie, wicepremier Mateusz Morawiecki dokonał wpisu do księgi pamiątkowej.

Do pobrania: Prezentacja Krajowa Administracja Skarbowa w województwie podkarpackim (plik pdf; 3,6 MB)

***

Strukturę KAS w woj. podkarpackim tworzą Izba Administracji Skarbowej w Rzeszowie, 23 urzędy skarbowe, Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu z 3 delegaturami w Przemyślu, Krośnie i Rzeszowie oraz 13 oddziałów celnych. W jednostkach KAS województwa podkarpackiego jest zatrudnionych 3 266 osób, w tym ponad 1000 funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej, wykonujących głównie zadania z zakresu: walki z przestępczością, obsługi obrotu towarowego z zagranicą oraz ochrony bezpieczeństwa obszaru celnego UE.

«Powrót