«Powrót

Współpraca MF i Politechniki Warszawskiej przy projektach analitycznych i IT

Współpraca MF i Politechniki Warszawskiej przy projektach analitycznych i IT

Współpraca MF i Politechniki Warszawskiej przy projektach analitycznych i IT

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba stoją uśmiechnięci tuż przez podpisaniem porozumienia.
  • Ministerstwo Finansów (MF) będzie współpracować z Politechniką Warszawską (PW) w zakresie działalności edukacyjnej, naukowej i badawczej.
  • Chodzi m.in. o realizację wspólnych projektów analitycznych oraz dotyczących infrastruktury IT.

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) PW prof. Krzysztof Zaremba podpisali 6 kwietnia 2018 r. w Ministerstwie Finansów „Porozumienie o współpracy".

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska i dziekan Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych (WEiTI) Politechniki Warszawskiej prof. Krzysztof Zaremba podczas podpisywania porozumienia.

„Bardzo liczę na współpracę ze studentami i kadrą naukową. Zależy nam, żeby pokazać im, że administracja potrafi się zmieniać. W MF jest dużo wyzwań do podjęcia, gdzie studenci mogą zdobywać cenne doświadczenie zawodowe" – powiedziała minister Czerwińska podczas uroczystości podpisania porozumienia.

„Ministerstwo Finansów to interesujące miejsce do odbycia studenckich praktyk. Na informatyków czekają tu ciekawe i nietypowe wyzwania" – dodał dziekan Zaremba.

Co przewiduje umowa

Porozumienie zakłada, że zaangażowani we współpracę przy projektach edukacyjnych, naukowych i badawczych będą studenci studiów I i II stopnia, studiów jednolitych magisterskich oraz studiów doktoranckich WEiTI PW. Umowa zakłada również staże i praktyki w MF dla studentów wydziału oraz płatne formy współpracy dla niektórych z nich.

Porozumienie o współpracy między MF a PW będzie obowiązywać do 31 sierpnia 2020 r.

«Powrót