«Powrót

Wyślij swój PIT z galerii handlowej

Wyślij swój PIT z galerii handlowej

Wyślij swój PIT z galerii handlowej

Przypominamy, że już w piątek 11 marca rusza akcja rozliczeniowa w galeriach handlowych. Do niedzieli 13 marca w godzinach 12-18 w centrach handlowych w największych miastach Polski podatnicy mogą wysłać swój PIT przez Internet.

Ikongrafika, zachęcająca do rozliczenia PIT w centrach handlowych

Eksperci z urzędów skarbowych będą pełnić dyżur na wyznaczonych stanowiskach informacyjnych. Udzielą szczegółowych informacji na temat rozliczenia podatku dochodowego za ubiegły rok oraz rozwieją wątpliwości związane z wypełnieniem zeznania podatkowego czy skorzystaniem z ulg podatkowych i odliczeń. Ponadto urzędnicy pomogą wprowadzić PIT do systemu e-Deklaracje i sprawnie wysłać go przez Internet. Osoby rozliczające się na miejscu otrzymają także urzędowe potwierdzenie odbioru zeznania (UPO).

Aby skorzystać z pomocy urzędnika wystarczy zabrać ze sobą rozliczenie PIT-11, jakie otrzymujemy od pracodawców, lub inne dokumenty świadczące o uzyskanych dochodach w 2015 r. Jeżeli zależy nam na skorzystaniu z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o zabraniu ze sobą potwierdzenia wydatków, które chcemy odliczyć. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2014 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2014 r. – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Uwaga! Na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Sprawdź listę lokalizacji (plik PDF, 27.55 KB).

«Powrót