«Powrót

XIV Ranking Urzędów Skarbowych i Izb Administracji Skarbowej Dziennika Gazety Prawnej

XIV Ranking Urzędów Skarbowych i Izb Administracji Skarbowej Dziennika Gazety Prawnej

XIV Ranking Urzędów Skarbowych i Izb Administracji Skarbowej Dziennika Gazety Prawnej

Zdjęcie grupowe uczestników
  • Laureatów rankingu nagrodzono podczas uroczystej gali, w której uczestniczył Szef KAS Marian Banaś.
  • Ranking został przygotowany pod  patronatem Ministerstwa Finansów.

„To już czternasta edycja Rankingu Urzędów Skarbowych organizowanego przez Dziennik Gazetę Prawną, pod honorowym patronatem Ministerstwa Firmanów ale pierwszy raz we współpracy z Krajową Administracją Skarbową. Tego typu wspólne inicjatywy pokazują otwartość KAS na współpracę z partnerami zewnętrznymi i dążenie do ciągłego podnoszenia jakości naszych działań. Uznanie opiniotwórczych mediów jest dla nas motywacją do dalszej pracy i doskonalenia" – powiedział Szef KAS Marian Banaś.

Szef KAS Marian Banaś
 

Jak wybierano najlepszych
Autorzy rankingu oceniali izby administracji skarbowej oraz urzędy skarbowe w dwóch kategoriach: efektywność i skuteczność. Urzędy skarbowe klasyfikowano  w czterech grupach: małe urzędy (zatrudniające poniżej 60 pracowników), średnie (do 130 pracowników), duże (powyżej 130 pracowników) oraz wyspecjalizowane (z uwagi na właściwość). W osobnym zestawieniu oceniono izby administracji skarbowej. Przygotowano również klasyfikację generalną uwzględniającą miejsca zajęte przez poszczególne urzędy w obu ocenianych kategoriach.

Szef KAS Marian Banaś
 

Nagrodzone urzędy skarbowe
W klasyfikacji małych urzędów skarbowych najlepszy okazał się Urząd Skarbowy w Kamiennej Górze, który został najwyżej oceniony w klasyfikacji generalnej i okazał się najskuteczniejszym małym urzędem. Najbardziej efektywny mały urząd to Urząd Skarbowy w Mońkach.

W grupie średnich urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej zwyciężył Urząd Skarbowy w Jaworznie, który najwyżej oceniono również w kategorii efektywność. Z kolei najskuteczniejszym średnim urzędem okazał się Pierwszy Urząd Skarbowy w Zielonej Górze.

Wśród dużych urzędów skarbowych w klasyfikacji generalnej wygrał Urząd Skarbowy  Warszawa-Bielany. W kategorii efektywność nagrodzono Urząd Skarbowy w Wołominie, a w kategorii skuteczność Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście.

Nagrody dla wyspecjalizowanych urzędów skarbowych przyznano: Pierwszemu Mazowieckiemu Urzędowi Skarbowemu w Warszawie (pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz  Łódzkiemu Urzędowi Skarbowemu w Łodzi (w kategorii efektywność) i Drugiemu  Mazowieckiemu Urzędowi Skarbowemu w Warszawie (w kategorii skuteczność).

Zastępca szefa KAS Paweł Cybulski
 

Nagrodzone izby administracji skarbowej
Oceniono 16 izb administracji skarbowej. W klasyfikacji generalnej oraz w kategorii efektywność nagrodzono Izbę Administracji Skarbowej w Białymstoku. Najskuteczniejszą izbą okazała się Izba Administracji Skarbowej w Łodzi.

Minister Marian Banaś pogratulował i podziękował kierownictwu i pracownikom urzędów wyróżnionych w rankingu DGP: „Dziękuję Państwu, a także pracownikom kierowanych przez Państwa jednostek za ogromny wkład w budowanie profesjonalnej i przyjaznej administracji. Za trud codziennej pracy i służby, dzięki którym możliwa jest skuteczna realizacja wpływów budżetowych i wsparcie uczciwych podatników. Zaangażowanie oraz postawa pracowników i funkcjonariuszy są największą wartością Krajowej Administracji Skarbowej" – dodał Szef KAS.

Zastępca szefa KAS Paweł Cybulski

W trakcie gali wręczania wyróżnień odbyła się też debata pt. „Reforma KAS" z udziałem zastępcy Szefa KAS Pawła Cybulskiego, Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Warszawie Roberta Antoszkiewicza, przedstawiciela EY Michała Goja. Rozmowę prowadziła redaktor DGP Katarzyna Jędrzejewska.
 

«Powrót