Projekt pt. „Doposażenie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku w łodzie patrolowe” w ramach FUNDUSZU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO

Projekt pt. „Doposażenie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku w łodzie patrolowe” w ramach FUNDUSZU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO

Projekt pt. „Doposażenie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku w łodzie patrolowe” w ramach FUNDUSZU BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO

Bezgraniczne bezpieczeństwo


W ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego (FBW) Ministerstwo Finansów – Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) realizuje projekt nr PL/2017/PR/0016 „Doposażenie Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku w łodzie patrolowe". Jest to jedno z działań prowadzonych w komponencie „Policja", w ramach celu szczegółowego FBW „Zapobieganie i zwalczanie przestępczości".

Projekt ma charakter inwestycyjny - zakup dwóch łodzi patrolowych, których użytkownikiem końcowym będą funkcjonariusze celno-skarbowi Działu Morskiego Zwalczania Przestępczości w Pomorskim Urzędzie Celno-Skarbowym w Gdyni, działającym w strukturze Izby Administracji Skarbowej w Gdańsku.

Głównym celem Projektu jest zwiększenie skuteczności zwalczania i zapobiegania przestępstwom dokonywanym przez zorganizowane grupy przestępcze. W ramach tego celu KAS koncentruje się na eliminacji procederu wprowadzania na terytorium Polski i UE osób oraz towarów, które wykorzystują grupy przestępcze w celach zarobkowych, popełniania dalszych przestępstw lub dzięki którym finansowana jest inna działalność przestępcza, w tym terroryzm.

Projekt dotyczy zwalczania przestępczości transgranicznej, często mającej charakter zorganizowany oraz wzmacniania możliwości współpracy KAS z innymi, również europejskimi organami ścigania. Profesjonalne kontrole prowadzone na statkach handlowych, zarówno w portach i na kotwicowiskach, jak również będące ich efektem wszczynanie postępowań karnych za nadużycia, spowodują podniesienie świadomości marynarzy i podróżnych odwiedzających polskie porty, o szczelności polskiego odcinka granicy UE.

 

Głównymi działaniami w Projekcie będzie przeprowadzenie prac związanych z przygotowaniem założeń technicznych i funkcjonalnych jakie mają spełniać planowane do zakupu łodzie, przeprowadzenie postępowania przetargowego, zawarcie kontraktu oraz odbiór i wdrożenie do służby nabytego sprzętu – w tym przeszkolenie załogi przez producenta w zakresie obsługi urządzeń i systemów zainstalowanych w łodziach.

Planowany całkowity budżet Projektu wynosi 4.132.800 PLN i będzie w 75% dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Programu Krajowego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Planowane zakończenie działań w Projekcie: marzec 2019 r.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 09.05.2018 Data publikacji: 09.05.2018 15:02 Data ostatniej modyfikacji: 07.08.2018 14:47
Autor: Marcin Kropisz Osoba publikująca: Jacek Józef Chmielewski Osoba modyfikująca: Jacek Chmielewski
Rejestr zmian