Reaguj na zagrożenia korupcyjne

  Reaguj na zagrożenia korupcyjne

  Reaguj na zagrożenia korupcyjne

  Jesteśmy nowoczesną służbą, która działa w sposób przejrzysty dla społeczeństwa. Dbamy o wysokie standardy moralne i etyczne wewnątrz naszej organizacji. Wymagając przestrzegania prawa przez obywateli musimy wymagać tego samego od wszystkich pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej. Dlatego w naszej strukturze funkcjonuje Biuro Inspekcji Wewnętrznej (BIW), które realizuje zadania związane z rozpoznawaniem, wykrywaniem i zwalczaniem:

  • przestępstw korupcyjnych,
  • przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez pracowników i funkcjonariuszy Krajowej Administracji Skarbowej,
  • gróźb karalnych i nietykalności cielesnej kierowanych przeciwko funkcjonariuszom publicznym i osobom wyznaczonym im do pomocy w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, popełnionych przez osoby i funkcjonariuszy oraz wobec tych osób.

  BIW zapobiega tym przestępstwom i ściga ich sprawców.

  Utworzyliśmy elektroniczny kanał komunikacji, który umożliwia naszym klientom bezpośredni kontakt z BIW. Dostępny pod poniższym linkiem formularz internetowy służy do zgłaszania nieprawidłowości i potencjalnych zagrożeń. Prosimy o odpowiedzialne korzystanie z formularza.

  Elektroniczny formularz zgłoszeniowy (link)

  Zapewniamy, że każda otrzymana informacja jest wnikliwie analizowana i we właściwy sposób wykorzystywana.

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 13.11.2017 Data publikacji: 13.11.2017 13:25 Data ostatniej modyfikacji: 30.10.2018 07:43
  Autor: Biuro Inspekcji Wewnętrznej Osoba publikująca: Arkadiusz Wieczorek Osoba modyfikująca: Krzysztof Kodzis
  Rejestr zmian