«Powrót

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Łodzi

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Łodzi

Nielegalne automaty do gier hazardowych w Łodzi

Pomieszczenie z nielegalnymi automatami do gier hazardowych.
Zakurzone automaty do gier
Zabezpieczone automaty do gier
  • Łódzcy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej i Komendy Miejskiej Policji zabezpieczyli 36 nielegalnych automatów.
  • Zarekwirowano również osprzęt i części zamienne do maszyn hazardowych oraz dokumentację dotyczącą organizowania nielegalnych gier.
  • Właścicielom zatrzymanych urządzeń grozi łączna kara pieniężna w wysokości 3,6 mln zł (tj. po 100 tys. zł. od jednego automatu) oraz do trzech lat pozbawienia wolności za urządzanie nielegalnych gier hazardowych.

Funkcjonariusze podejrzewali, że w magazynach na terenie dwóch łódzkich dzielnic Górnej i Polesia mogą być przechowywane nielegalne urządzenia do gier hazardowych. Ustalili również siedzibę biura firmy organizującej nielegalne gry, korzystającej z magazynów. Do wytypowanych miejsc funkcjonariusze wkroczyli wraz z policjantami 17 kwietnia 2018 r. na podstawie nakazu wydanego przez Prokuraturę Rejonową Łódź-Górna.

W pierwszym ze skontrolowanych pomieszczeń, w magazynie mieszczącym się w pofabrycznych budynkach na Górnej, funkcjonariusze zarekwirowali 24 nielegalne automaty do gier oraz części do urządzeń, w tym 11 monitorów, narzędzia do ich serwisowania. W momencie wejścia kontrolujących do magazynu jedno z urządzeń było włączone do zasilania - gotowe do pracy. Na miejscu zastano również dwóch mężczyzn. Jak się okazało był to szef firmy organizującej nielegalne gry hazardowe i jego pracownik. Mężczyźni najprawdopodobniej przyjechali po urządzenia i testowali właśnie jeden z automatów.

Drugi skontrolowany tego dnia magazyn z nielegalnymi automatami znajdował się na terenie prywatnej posesji na łódzkim Polesiu. W metalowym kontenerze funkcjonariusze odkryli 12 automatów oraz części i klucze serwisowe do automatów do gier hazardowych.

Równolegle przeszukano biuro firmy, do której należały zabezpieczone automaty hazardowe. W pomieszczeniach zabezpieczono m.in. umowy najmu lokali znajdujących się na terenie Łodzi, w których wcześniej zatrzymywano nielegalne automaty oraz laptop, należący do firmy.

W sprawie wszczęto postępowanie karne skarbowe, które wyjaśni wszystkie okoliczności sprawy i ustali odpowiedzialność poszczególnych osób zaangażowanych w nielegalny proceder.

***

Od  momentu utworzenia Krajowej Administracji Skarbowej (1 marca 2017 r.) funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej zatrzymali w całym kraju 26 889 nielegalnych automatów do gier.

«Powrót