«Powrót

Audyt efektywnościowy

Audyt efektywnościowy

Audyt efektywnościowy

Szanowni Państwo,

Ministerstwo Finansów udostępnia przygotowane na jego zlecenie opracowanie firmy Deloitte „Audyt efektywnościowy. Metodyka" wraz z dwoma studiami przypadku. Audyt efektywnościowy (określany także jako audyt działalności [performance audit], audyt relacji nakładów do efektów [audit value for money]) jest prowadzony od dawna zarówno w sektorze prywatnym, jak i publicznym, tak w Polsce, jak i w innych państwach. W kontekście trwającego procesu tworzenia budżetu zadaniowego i coraz szerszego wprowadzania metod zarządzania środkami finansowymi powiązanych z ustanawianiem celów, zadań i mierników, Ministerstwo Finansów, odpowiedzialne za koordynację audytu wewnętrznego w sektorze finansów publicznych, pragnie zaakcentować rosnącą rolę zadań audytowych tego typu dla ekonomicznego, efektywnego i skutecznego prowadzenia gospodarki środkami publicznymi.
 
Ministerstwo Finansów traktuje publikację ww. materiałów jako zachętę do szerszego prowadzenia audytu efektywnościowego. Ministerstwo udostępnia ww. publikację audytorom wewnętrznym zatrudnionym w jednostkach sektora finansów publicznych do użytku wewnętrznego. Jednakże należy pamiętać, że treść opracowania nie odzwierciedla już aktualnego stanu przepisów dotyczących prowadzenia audytu wewnętrznego w sektorze finansów publicznych, co jednak w niczym nie wpływa na aktualność opisanej w nim metodyki.

 

Audyt efektywnościowy - Metodyka (plik pdf, 411 KB)
Rozpatrywanie skarg klientów - studium przypadku (plik pdf, 297 KB)
Przyznawanie dotacji w sektorze kultura, media i sport - studium przypadku (plik pdf, 264 KB)

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.07.2012 Data publikacji: 30.07.2012 06:01 Data ostatniej modyfikacji: 15.12.2017 14:35
Autor: Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych Osoba publikująca: Monika Kos Osoba modyfikująca: Wojciech Jóźwicki
Rejestr zmian
«Powrót