Podatki

  Podatki

  Podatki

  Informacje na temat poszczególnych podatków są publikowane na stronie Podatki.gov.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie), prowadzonej przez Ministerstwo Finansów.

  Jakie informacje znajdziesz

  PIT – podatek dochodowy od osób fizycznych, m.in. ulgi, limity w działalności gospodarczej i stawki podatkowe,

  CIT – podatek dochodowy od osób prawnych, m.in. ulgi, ważne terminy i stawki podatkowe,

  VAT – podatek od towarów i usług, m.in. procedury, zwrot VAT, kasy online, międzynarodowy okazjonalny przewóz drogowy osób (VAP),

  Akcyza – m.in. stawki i znaki akcyzy, system EMCS,

  Podatki i opłaty lokalne – m.in. rolny, leśny, od nieruchomości i środków transportowych, opłaty: targowa, uzdrowiskowa, miejscowa, od posiadania psów, reklamowa,

  Inne podatki – podatek od spadków i darowizn, od czynności cywilnoprawnych, od gier - gry hazardowe, od produkcji okrętowej, tonażowy, od wydobycia niektórych kopalin, podatek od niektórych instytucji finansowych, opłata skarbowa.

  Dodatkowo w poszczególnych działach są dostępne formularze podatkowe oraz kalkulatory: odsetek za zwłokę od zaległości podatkowych, kalkulator PIT, kalkulator VAT, inflacji i walut.

  Uwaga!

  Formularze PIT w wersji papierowej są dostępne również w Bazie wiedzy, a w wersji elektronicznej w serwisie e-Deklaracje (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

  W Bazie wiedzy publikowane są także objaśnienia podatkowe.

  bip

  Informacje o publikacji dokumentu

   
  Data utworzenia: 18.09.2012 Data publikacji: 18.09.2012 13:02 Data ostatniej modyfikacji: 14.01.2019 13:48
  Autor: Michał Dziwota Osoba publikująca: Michał Dziwota Osoba modyfikująca: Paulina Pawlik
  Rejestr zmian