«Powrót

Wytyczne w zakresie programu zapewnienia i poprawy jakości

Wytyczne w zakresie programu zapewnienia i poprawy jakości

Wytyczne w zakresie programu zapewnienia i poprawy jakości

Ministerstwo Finansów w celu stałego podnoszenia jakości audytu wewnętrznego w sektorze finansów publicznych, przedstawia opracowanie pt. Wytyczne w zakresie programu zapewnienia i poprawy jakości (Standardy).

Przedstawione w dokumencie wytyczne dotyczącą zarówno opracowywania, jak i stosowania w praktyce programu zapewnienia i poprawy jakości. Dokument został opracowany na podstawie informacji udostępnionych przez IIA, obejmujących m.in. Poradniki do Międzynarodowych standardów praktyki zawodowej audytu wewnętrznego (aktualizowane w październiku 2010 r.) oraz inne materiały dostępne na stronie internetowej Instytutu w wersji anglojęzycznej.

Ministerstwo Finansów zachęca audytorów wewnętrznych do zapoznania się z poniższym opracowaniem. Zawarte w nim wytyczne stanowią zarówno doskonałą podstawę do opracowywania nowego programu zapewnienia i poprawy jakości, jak i do dokonania przeglądu i aktualizacji funkcjonujących już programów pod kątem ich zgodności ze Standardami.

Wytyczne w zakresie programu zapewnienia i poprawy jakości (PZPJ) (plik pdf, 307 KB)

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 30.07.2012 Data publikacji: 30.07.2012 08:29 Data ostatniej modyfikacji: 15.12.2017 14:34
Autor: Departament Audytu Sektora Finansów Publicznych Osoba publikująca: Monika Kos Osoba modyfikująca: Wojciech Jóźwicki
Rejestr zmian
«Powrót