«Powrót

11 Opel Astra z loterii pojedzie na Pomorze

11 Opel Astra z loterii pojedzie na Pomorze

11 Opel Astra z loterii pojedzie na Pomorze

Zwycięzca z synem trzyma w dłoni kluczyki samochodowe. Napis na dole grafiki

Opel Astra, czyli nagroda główna w Narodowej Loterii Paragonowej z wrześniowego losowania, trafiła do pana Sławomira z Nowego Dworu Gdańskiego.  Auto wylosowano spośród paragonów zarejestrowanych w sierpniu na stronie akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów. Kluczyki przekazał zwycięzcy przed gmachem ministerstwa wiceminister finansów Leszek Skiba, który przypomniał, że dzięki braniu paragonów fiskalnych i wspieraniu uczciwej przedsiębiorczości każdy ma szanse na cenne nagrody. Do tej pory Polacy zarejestrowali ponad 111 mln paragonów.

Wiceminister Leszek Skiba wręcza zwycięzcy kluczyki do samochodu

Pan Sławomir – pracownik ochrony w banku – bierze udział w loterii od samego początku i miesięcznie rejestruje ok. 30 paragonów. Zwycięski paragon, który zamienił na nowego Opla Astrę, otrzymał za zakup koszulek w sklepie odzieżowym za niespełna 25 zł. Jest żonaty, ma dwóch synów – starszy Mateusz towarzyszył mu podczas uroczystości odbioru samochodu.

„Nagroda tym razem pojedzie nad morze. Mam nadzieję, że dzięki temu nasza akcja stanie się na Pomorzu jeszcze bardziej popularna" – powiedział wiceminister Skiba podczas przekazania kluczyków do samochodu. Leszek Skiba pogratulował zwycięzcy wrześniowego losowania i przypomniał, że decyzją ministra finansów Narodowa Loteria Paragonowa została przedłużona do 31 marca 2017 r. Aktualnie premiowaną branżą jest działalność taksówek osobowych – paragony zarejestrowane w tej branży wezmą udział w losowaniu nagrody specjalnej, czyli Opla Insignii. „Zachęcam wszystkich do brania paragonów przy zakupach towarów i usług. Być może któryś z nich okaże się równie szczęśliwy" – powiedział Leszek Skiba.

Zwycięzca siedzi za kierownicą nowego samochodu

Na każdego ze zwycięzców po odbiorze nagrody czeka dodatkowa niespodzianka, czyli zwiedzanie największych atrakcji stolicy. Nasi laureaci byli już np. w Centrum Nauki Kopernik czy na Stadionie Narodowym. Pan Sławomir z synem wybrali się nowym autem, aby poznać tajemnice Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie.

 

***

Narodowa Loteria Paragonowa ma uświadamiać Polakom, że wydawanie i branie paragonów przy każdych zakupach towarów i usług oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie usług, z których wszyscy korzystamy na co dzień. Loteria tym samym podkreśla związek między braniem paragonu a wpływami do budżetu państwa. Pamiętanie o paragonach to również wspieranie uczciwych przedsiębiorców i kształtowanie zdrowej konkurencji między nimi.

Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają okna w innych serwisach):

Więcej informacji znajduje się również na stronie internetowej loterii oraz Ministerstwa Finansów.

«Powrót