«Powrót

Dwa ople z loterii pojadą na Podbeskidzie

Dwa ople z loterii pojadą na Podbeskidzie

Dwa ople z loterii pojadą na Podbeskidzie

Wiceminister finansów Wiesław Janczyk wraz ze zwycięzcami przed gmachem Ministerstwa Finansów

Kluczyki do Opla Astry i Insignii, czyli nagrody głównej i specjalnej w Narodowej Loterii Paragonowej, tym razem trafiły do pana Łukasza z Kaniowa oraz pani Moniki z Kęt – miejscowości położonych niedaleko Bielska-Białej, stolicy Podbeskidzia. To szósta Astra i druga Insignia, które wygrali uczestnicy loterii dzięki rejestrowaniu paragonów fiskalnych na stronie internetowej akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów.

Zwycięzcom pogratulował wiceminister finansów Wiesław Janczyk, który podziękował im za wspieranie uczciwej konkurencji i polskiej gospodarki. Przekazanie kluczyków do opli odbyło się 12 maja 2016 r. przed gmachem ministerstwa.

„Za nami połowa Narodowej Loterii Paragonowej. Za każdym razem traktujemy jednak bardzo indywidualnie osoby, które wygrywają, a państwo są tu u nas po raz pierwszy. Życzę spokojnego i bezpiecznego użytkowania samochodów" – powiedział wiceminister Janczyk.

Zwycięskie paragony wylosowano 18 kwietnia 2016 r. podczas comiesięcznego losowania nagród w loterii.

Nagrodę główną (Opel Astra), za „marcowy" paragon, odebrał pan Łukasz z Kaniowa k. Bielska-Białej, inżynier budownictwa lądowego. Paragony bierze zawsze, odruchowo. W Narodowej Loterii Paragonowej bierze udział od początku. Miesięcznie rejestruje około 30-40 paragonów, w sumie dotychczas zgłosił ok. 300. Nagroda trafiła do niego w wyjątkowo dobrym momencie – wraz z żoną akurat zastanawiali się nad kupnem auta dla swojej rodziny.

Zwycięska para Opla Astry w środku swojego samochodu

Kluczyki do nagrody specjalnej (Opla Insignii) trafiły do pani Moniki z Kęt, położonych również niedaleko stolicy Podbeskidzia. Pracuje w opiece społecznej, wraz z mężem bierze paragony, ponieważ są one dla niej podstawą do reklamacji czy wymiany towaru. „

Zwycięska para Opla Insignii odbiera kluczyki od wiceministra finansów Wiesława Janczyka

„Do udziału w loterii namówiła mnie koleżanka i na stronie akcji zarejestrowałam 8 dowodów zakupu. Zwycięski paragon dostałam za poradę lekarską u laryngologa. Na początku wcale nie mogłam uwierzyć w wygraną i dopiero teraz, kiedy odbieram samochód, w pełni to do mnie dociera" – powiedziała szczęśliwa pani Monika. Nagrodę specjalną wylosowano właśnie spośród paragonów fiskalnych za usługi lekarzy i dentystów, prowadzących prywatną praktykę,  które zarejestrowano od stycznia do marca 2016 r. Polacy zgłosili ponad 400 tysięcy takich dowodów zakupu.

***

Narodowa Loteria Paragonowa to akcja edukacyjna Ministerstwa Finansów, która ma uświadomić Polakom, jak ważna jest ich rola w kształtowaniu uczciwego obrotu gospodarczego. Branie paragonu to wsparcie dla uczciwych przedsiębiorców i uczciwej konkurencji między nimi.

Od rozpoczęcia loterii, tj. od 1 października 2015 r., każdego miesiąca szczęśliwcy wygrywają od Ministerstwa Finansów kluczyki do wartych kilkadziesiąt tysięcy złotych Opli Astra. Wystarczy, że zarejestrują paragony fiskalne o wartości co najmniej 10 zł na stronie Narodowej Loterii Paragonowej. W losowaniu nagrody głównej biorą udział wszystkie zarejestrowane paragony. Ale co trzy miesiące obok Opla Astry i dwóch tabletów (dostaną je właściciele numerów rezerwowych), losujemy również nagrodę specjalną – Opla Insignię. Doceniamy także przedsiębiorców, którzy wystawiają zwycięskie paragony. Do nich trafia tablet iPad Air 2.

Przypominamy, że od kwietnia do czerwca trwa rejestracja paragonów z branży „konserwacja i naprawa samochodów osobowych, sprzedaż detaliczna części i akcesoriów do pojazdów samochodowych". Ostatnią branżą, którą nagrodzimy Oplem Insignią, będą „restauracje i inne placówki gastronomiczne, przygotowanie i podawanie napojów" (III kwartał 2016 r.).

«Powrót