«Powrót

Konkurs MinFinTech wyłoni kandydatów na Vatmanów

Konkurs MinFinTech wyłoni kandydatów na Vatmanów

Konkurs MinFinTech wyłoni kandydatów na Vatmanów

Premier Mateusz Morawiecki wśród uczestników hackathonu w Krakowie
  • Pasjonaci programowania wzięli udział w I etapie konkursu Ministerstwa Finansów MinFinTech", który odbył się podczas hackathonu w Krakowie (28-29 października 2017 r.).
  • Wybrani laureaci zmierzą się z kolejnymi zadaniami w drugiej rundzie konkursu – tym razem w Warszawie.
  • Najlepsi z nich dołączą do zespołu Aplikacji Krytycznych i pomogą Ministerstwu Finansów w zwalczaniu przestępczości podatkowej.

W krakowskim maratonie programowania uczestniczyło ponad 1700 programistów, grafików i innych specjalistów z obszaru IT, w tym 450 kobiet. Zadania dla uczestników przygotowało wiele firm i organizacji z całego świata.

„MinFinTech" to pierwszy konkurs dla środowiska IT i CS, zorganizowany w całości przez Ministerstwo Finansów, Krajową Administrację Skarbową (KAS) oraz spółkę Aplikacje Krytyczne (autor rozwiązań cyfrowych dla KAS). Oprócz wyłonienia zdolnych programistów ma on za zadanie przedstawienie szerszej publiczności codziennych wyzwań, które stają przed administracją skarbową.

MF poszukuje najlepszych specjalistów IT do walki z przestępczością podatkową

W kategorii „TA-X" przygotowanej przez Ministerstwo Finansów, zwyciężyły zespoły: Codeheroes (1. miejsce), Łobuzy (2. miejsce) oraz Testowa Drużyna (3. miejsce). Dodatkowo wyróżniono cztery drużyny: Helly Yeah, Szymczak _Bros, Wroclove Hack oraz Kstyrc.

Zwycięscy hackathonu w Krakowie w kategorii „TA-X"
Laureaci pierwszej części „MinFinTech" dostali zaproszenie do udziału w decydującej rozgrywce, która odbędzie się w Warszawie. Na najlepszych będzie czekać propozycja pracy przy wykrywaniu oszustw podatkowych, w tym karuzel VAT-owskich, przy użyciu najnowocześniejszych narzędzi analitycznych i informatycznych.

Premier Mateusz Morawiecki wśród zwycięzców hackathonu w Krakowie podpisuje piłkę nożną.
„Obecnie świat algorytmów, informatyki i aplikacji jest coraz ważniejszy w budowaniu odpowiedzialnego państwa. Do takich zadań potrzebujemy armii Vatmanów – specjalistów z sektora IT, którzy w przyszłości znajdą zatrudnienie w powołanej przez Ministerstwo Finansów spółce Aplikacje Krytyczne. Kandydaci są właśnie wśród uczestników krakowskiego HackYeah" – powiedział wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki, który przyglądał się krakowskim zawodom.

Premier Mateusz Morawiecki wraz z towarzyszącą mu osobą obserwuje zmagania programistów podczas hackathonu w Krakowie.
„Udało nam się zgromadzić najlepszych programistów w jednym miejscu, i to jest nasz sukces" – podsumował krakowski maraton programowania wiceminister finansów, szef KAS Marian Banaś.

Foto: Bartłomiej Kosiński

«Powrót