«Powrót

Konkurs na najciekawszą wizję płatności w przyszłości

Konkurs na najciekawszą wizję płatności w przyszłości

Konkurs na najciekawszą wizję płatności w przyszłości

Grafika promująca akcję „Warto Bezgotówkowo
  • Wystartował konkurs na tekst lub komiks, który w atrakcyjny i ciekawy sposób przedstawi przyszłość płatności bezgotówkowych w Polsce.
  • Na autorów najciekawszych prac czekają atrakcyjne nagrody.
  • Konkurs został zorganizowany w ramach kampanii społecznej „Warto bezgotówkowo".

Obecnie jedna czwarta Polaków nie używa gotówki, a dwie trzecie uważa, że płacenie kartą i smartfonem jest wygodniejsze. Polacy mają w swoich portfelach ponad 30 mln kart debetowych i 5 mln kart kredytowych. Coraz chętniej też korzystają z bankowości internetowej i mobilnej, a także z płatności smartfonem.

Jak będą wyglądać w przyszłości płatności bezgotówkowe? Czy będziemy płacić wzrokiem, odciskiem palca, czy może w inny sposób? Każdy kto chciałby zaprezentować swoją wizję przyszłości, może wziąć udział w specjalnym konkursie.

Zasady udziału
Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych (osoby niepełnoletnie za zgodą opiekuna).
Zadaniem uczestników jest opisanie – w możliwie najciekawszy i najbardziej oryginalny sposób – jak wyobrażają sobie przyszłość płatności bezgotówkowych w Polsce. Tekst może mieć formę artykułu, felietonu, komentarza (lub innej krótkiej formy), bądź komiksu. Prace oceniane będą  przez kapitułę powołaną przez organizatora konkursu - Warszawski Instytut Bankowości.
Podczas oceny prac brane będą pod uwagę:

  • oryginalny i ciekawy pomysł,
  • atrakcyjna forma,
  • język,
  • podkreślenie korzyści z płatności bezgotówkowych.

Prace należy zgłaszać do 18 października 2017 r. e-mailem na adres: konkurs@wartobezgotowkowo.pl. Zgłoszenie powinno zawierać: imię, nazwisko, adres e-mail oraz telefon kontaktowy. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie www.wartobezgotowkowo.pl/konkurs (link otwiera nowe okno w innym serwisie). Ogłoszenie laureatów nastąpi 23 października. Na autorów najlepszych prac czekają m.in. Microsoft Surface Pro4 i5 256GB i tablet SAMSUNG Galaxy Tab A 10.

O kampanii „Warto Bezgotówkowo"
Kampanię społeczną „Warto Bezgotówkowo" organizuje ponad 100 firm technologicznych i finansowych, będących dostawcami nowoczesnych instrumentów płatniczych. Została ona objęta patronatem Ministerstwa Rozwoju oraz Ministerstwa Finansów. Celem kampanii jest zachęcenie osób indywidualnych, przedsiębiorców i instytucji publicznych do aktywnego korzystania z płatności elektronicznych. Kampania upowszechnia wiedzę o korzyściach płynących z bezgotówkowych form płatności i zachęca Polaków, aby aktywnie z nich korzystali. Dla konsumentów i dla przedsiębiorców oznaczają one oszczędność czasu, większe bezpieczeństwo i wygodę.
Organizowany w ramach kampanii Dzień Płatności Bezgotówkowych to inicjatywa edukacyjna, która buduje świadomość korzyści ze stosowania bezgotówkowych instrumentów płatniczych. Więcej informacji o kampanii oraz szczegóły inicjatyw podejmowanych przez jej partnerów znajdują się na stronie www.wartobezgotowkowo.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie).
 

«Powrót