«Powrót

Konkurs Podatkowi liderzy rozstrzygnięty

Konkurs Podatkowi liderzy rozstrzygnięty

Konkurs Podatkowi liderzy rozstrzygnięty

Walizki na grafice w tym napis „3.edycja konkursu Podatkowi Liderzy rozstrzygnięta
 • W konkursie „Podatkowi liderzy" studenci i absolwenci zgłaszali swoje pomysły na walkę z rajami podatkowymi.
 • Laureaci mogą liczyć na płatny staż w Ministerstwie Finansów (MF) oraz udział w grupie roboczej, która zajmuje się tworzeniem nowych rozwiązań podatkowych.

Walka z rajami podatkowymi to temat trzeciej już edycji konkursu „Podatkowi liderzy". Uczestnicy proponowali sposoby na postawienie tamy transferowi zysków do państw, które stosują szkodliwą konkurencję podatkową. Problem tzw. „rajów podatkowych" to nie tylko problem ekonomiczny, ale i społeczno-polityczny. Transferowane zyski przekładają się na rozwój terroryzmu i hamowanie rozwoju gospodarczego. Laureaci zaproponowali swoje twórcze i innowacyjne pomysły, które będą mieli szansę realizować w Ministerstwie Finansów.

Komisja konkursowa wyłoniła 12 laureatów, którzy otrzymają propozycje płatnych staży w MF. W ich trakcie wezmą udział w rozwiązywaniu najbardziej aktualnych wyzwań, które stoją przed polskim prawem podatkowym.

Pierwsze dwie edycje konkursu odbyły się w czerwcu i grudniu 2017 r. Od tego czasu aż 26 laureatów odbyło staże w Ministerstwie Finansów, gdzie zapoznali się z pracą nad nowymi rozwiązaniami podatkowymi.

Laureaci konkursu:

 1. Anna Bartosiak
 2. Marta Borkowska
 3. Michał Czykierda
 4. Tomasz Doskocz
 5. Jarosław Kaczko
 6. Dominik Kossak
 7. Piotr Lachowski
 8. Martyna Nowicka
 9. Katarzyna Samborska
 10. Oktawia Sepioł
 11. Rafał Sikora
 12. Agata Śliwińska
«Powrót