«Powrót

Narodowa Loteria Paragonowa. Auta jadą na południe Polski

Narodowa Loteria Paragonowa. Auta jadą na południe Polski

Narodowa Loteria Paragonowa. Auta jadą na południe Polski

Dwa samochody z logo Narodowej Loterii Paragonowej na placu przed wejściem głównym do Ministerstwa Finansów

Pan Jerzy ze Strzelec Opolskich na Opolszczyźnie oraz pan Jerzy z Bielska-Białej w województwie śląskim to kolejni zwycięzcy Narodowej Loterii Paragonowej, do których trafiły samochody wygrane w akcji edukacyjnej Ministerstwa Finansów. To już dwunasty Opel Astra i czwarty Opel Insignia wylosowane w loterii. 15 listopada 2016 r. obaj laureaci odebrali kluczyki do aut w Ministerstwie Finansów i spotkali się z wiceministrem Wiesławem Janczykiem.

„Z radością wręczam kluczyki zwycięzcom kolejnych losowań Narodowej Loterii Paragonowej. Miło mi nagrodzić pana Jerzego, który miał szczęście w  losowaniu Opla Astry oraz jego imiennika, który za szczęśliwie wylosowany paragon z premiowanej branży w III kwartale tego roku dziś odbiera kluczyki do Opla Insignii. Mam nadzieję, że samochody będą Panom służyły długo, dobrze i bezawaryjnie"– powiedział Łukasz Świerżewski, rzecznik prasowy w trakcie uroczystości przekazania wygranych, która tradycyjnie odbyła się na dziedzińcu Ministerstwa Finansów.

Obaj zwycięzcy to emeryci, którzy rejestrowali paragony od początku loterii, tj. od października 2015 r. Nagroda główna, czyli losowany co miesiąc Opel Astra, trafił do mieszkańca Strzelec Opolskich, który rejestrował wszystkie paragony, miesięcznie ok. 70-80 sztuk. Szczęśliwy paragon dotyczył zakupu produktów spożywczych na kwotę 24,05 zł. Zwycięzca zbierał i rejestrował dowody zakupu systematycznie, w imieniu całej rodziny. „Żona często ze mnie żartowała: po co zbierasz te paragony? – Teraz, po otrzymaniu wygranej – czuję ogromną radość i satysfakcję, że wytrwałem, nie zniechęciłem się" – przyznaje pan Jerzy.

Z kolei Insignię przekazujemy co kwartał w zamian za paragony rejestrowane na stronie loterii z tzw. branż premiowanych. Auto, które pojedzie do Bielska-Białej w zamian za paragon z jednej z sieci restauracji fast-food za 13,40 zł, wylosowaliśmy w październiku spośród paragonów z branży „restauracje i inne placówki gastronomiczne oraz przygotowanie i podawanie napojów". Branża ta obowiązywała w III kwartale 2016 r. Przypominamy, że obecnie (październik-grudzień) premiujemy branżę „działalność taksówek osobowych".

***

Narodowa Loteria Paragonowa ma uświadamiać Polakom, że wydawanie i branie paragonów przy każdych zakupach towarów i usług oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie usług, z których wszyscy korzystamy na co dzień.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy mieć 18 lat, kupić towar lub usługę za minimum 10 zł, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii.

Do końca października 2016 r. Polacy zarejestrowali ponad 115 milionów paragonów. Do tej pory odbyły się 24 losowania, w których rozdaliśmy 158 nagród: 12 Opli Astra, 4 Ople Insignie, 76 iPadów Air 2 i 66 notebooków Lenovo ThinkPad.

Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają nowe okna w innych serwisach):

«Powrót