«Powrót

Narodowa Loteria Paragonowa. Auta trafią do Szczecina i Elbląga

Narodowa Loteria Paragonowa. Auta trafią do Szczecina i Elbląga

Narodowa Loteria Paragonowa. Auta trafią do Szczecina i Elbląga

Wiceminister Hanna Majszczyk ze zwycięzcami na placu przed gmachem Ministerstwa Finansów
  • Konsekwencja – to ta cecha, która według zwycięzców lutowego losowania loterii paragonowej pomogła im w wygraniu Opla Astry i Opla Insignii.
  • Pierwsze w tym roku podwójne wręczenie nagród odbyło się 10 lutego 2017 r. przed gmachem Ministerstwa Finansów.


Kluczyki do nagrody głównej i specjalnej (za paragony branżowe) w Narodowej Loterii Paragonowej przekazała wiceminister finansów Hanna Majszczyk. Szczęście tym razem uśmiechnęło się do pani Jolanty ze Szczecina, która wygrała Opla Astrę, oraz do pana Pawła z Elbląga, który od dziś jest pełnoprawnym właścicielem Opla Insignii. „Serdecznie Państwu gratuluję tych wygranych. Życzę kolejnych dni zbierania paragonów i uczestniczenia w naszej loterii oraz zachęcania do tego innych – kolegów, znajomych, rodziny, aby podobnie jak Państwo mieli szczęście i byli tak wytrwali" – powiedziała wiceminister Majszczyk.

Zwyciężczyni w samochodzie na placu przed gmachem Ministerstwa Finansów

Wytrwałość kluczem do sukcesu
Jak się okazuje, w przypadku obydwojga laureatów kluczem do szczęścia okazała się po prostu konsekwencja. Zarówno pani Jolanta, jak i pan Paweł uczestniczą w loterii od samego początku i pilnie rejestrują wszystkie paragony. Pani Jolanta szczerze przyznała, że po wielu miesiącach ich rejestrowania, w pewnym momencie zwątpiła i robiła to rzadziej. Potem jednak stwierdziła, że najważniejsza jest wytrwałość i powróciła do aktywnego uczestnictwa w loterii. Jak widać – opłaciło się. W jej przypadku szczęście przyniósł paragon za zakupy spożywcze za 73,12 zł.

Drugi laureat to pan Paweł z Elbląga, który za paragony z branży premiowanej wylosował Opla Insignię. Chociaż zwątpienie co do dalszego udziału w loterii ogarnęło jego najbliższą rodzinę i znajomych, on sam rejestrował wszystkie paragony konsekwentnie i jak twierdzi – namiętnie. Paragon za przejazd taksówką – który przyniósł mu nagrodę – opiewał na zaledwie 23 zł. Po jego wygranej wszyscy znajomi i rodzina z powrotem zaczęli brać udział w loterii.

Zasady udziału w loterii
Narodowa Loteria Paragonowa ma uświadamiać Polakom, że wydawanie i branie paragonów przy każdych zakupach towarów i usług oraz proszenie o paragon w sytuacji, kiedy sprzedawca zapomina o jego wydaniu, to postawa obywatelska, która przekłada się na lepsze funkcjonowanie kraju i finansowanie usług, z których wszyscy korzystamy na co dzień.

Do końca stycznia 2017 r. Polacy zarejestrowali blisko 130 milionów paragonów.

Aby wziąć udział w loterii wystarczy mieć 18 lat, kupić towar lub usługę za minimum 10 zł, a otrzymany paragon fiskalny zarejestrować na stronie loterii lub poprzez specjalną aplikację mobilną. Można ją pobrać ze sklepu Google Play lub Appstore, jej ikoną jest logo loterii. W grze o Opla Insignię biorą udział ci uczestnicy, którzy rejestrują paragony z aktualnie premiowanej branży. Od stycznia do marca 2017 r. jest to branża paliwowa.

Wszystkie wydarzenia dot. loterii można śledzić na jej profilach w mediach społecznościowych (linki otwierają nowe okna w innych serwisach):

«Powrót