«Powrót

Nowy wniosek o 500 plus już od 1 sierpnia

Nowy wniosek o 500 plus już od 1 sierpnia

Nowy wniosek o 500 plus już od 1 sierpnia

Grafika na której widać sześcioosobową rodzinę w tym napis „Nowe wnioski o 500 plus już dziś!
  • Od 1 sierpnia 2017 r. można składać wnioski o wsparcie z rządowego programu „Rodzina 500 plus" na nowy okres świadczeniowy.
  • Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpowiada, kto, jak i gdzie może to zrobić.

Wnioski o świadczenie wychowawcze „500+" na nowy okres świadczeniowy powinny złożyć zarówno rodziny, które chcą dołączyć do rządowego programu „Rodzina 500 plus", jak i te, które są zainteresowane dalszym korzystaniem z otrzymywanego wsparcia. W obu przypadkach warto pamiętać, że prawo do świadczenia jest ustalane na okres świadczeniowy, który obejmuje pełny rok – od 1 października danego roku do 30 września kolejnego roku. Jedynie pierwszy, trwający jeszcze okres jest dłuższy. Rozpoczął się bowiem wcześniej, bo 1 kwietnia 2016 r., kiedy program „Rodzina 500 plus" oficjalnie wystartował.

Główne zasady bez zmian

Rządowy program „Rodzina 500 plus" to 500 zł miesięcznie na drugie i kolejne dziecko, bez dodatkowych warunków. Takie samo wsparcie przysługuje także na pierwsze lub jedyne dziecko, wychowujące się w rodzinie o niskich dochodach. W tym drugim przypadku warunkiem przyznania świadczenia jest spełnienie kryterium dochodowego w wysokości 800 zł lub – w przypadku wychowywania w rodzinie dziecka niepełnosprawnego – 1200 zł.

Więcej informacji o 500+ na stronie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (link otwiera okno w innym serwisie)

«Powrót