«Powrót

Podatkowi liderzy zaproszeni do MF

Podatkowi liderzy zaproszeni do MF

Podatkowi liderzy zaproszeni do MF

 • W konkursie „Podatkowi liderzy" studenci i absolwenci zgłaszali swoje pomysły na ulepszenie prawa podatkowego w Polsce.
 • Laureaci mogą liczyć na płatny staż w Ministerstwie Finansów oraz udział w grupie roboczej, która zajmuje się uszczelnianiem systemu podatkowego.

4 lipca 2017 r. rozstrzygnięto konkurs „Podatkowi liderzy". Komisja konkursowa wyłoniła 14 laureatów, którym zostaną zaproponowane płatne staże w Ministerstwie Finansów.

Prosty i sprawiedliwy system podatkowy, przyjazny dla podatników i skuteczny wobec tych, którzy obchodzą prawo lub wyłudzają pieniądze ze wspólnego budżetu - to cel, do którego dążą wszystkie nowoczesne państwa. Także w Polsce rząd wprowadza liczne zmiany, które mają ułatwić życie uczciwym podatnikom, zmniejszyć szarą strefę oraz znacząco utrudnić nielegalne działania, przez które budżet państwa co roku traci miliardy złotych.

Swoje pomysły na to, jak ulepszyć prawo podatkowe w naszym kraju, zgłosili uczestnicy I edycji konkursu „Podatkowi liderzy", organizowanego przez Ministra Rozwoju i Finansów.

Zwycięzcy konkursu odbędą praktyki w Ministerstwie Finansów, podczas których wezmą udział w pracach grupy roboczej, zajmującej się uszczelnieniem systemu prawa podatkowego. Będą również uczestniczyć w organizowanych przez MF kursach i szkoleniach.

Laureaci konkursu:

 1. Czarniewski Damian
 2. Czyżewska Barbara
 3. Dygaszewicz Klara
 4. Hetmański Michał
 5. Karniej Paulina
 6. Lewandowski Mateusz
 7. Niklińska Natalia
 8. Rabsztyn Jędrzej
 9. Rytel Antoni
 10. Rzepka Piotr
 11. Sawczuk Maciej
 12. Szustak Hubert
 13. Tychmańska Aleksandra
 14. Zakrzewski Marcin

 

«Powrót