«Powrót

Spotkanie minister Teresy Czerwińskiej z wiceprzewodniczącym KE

Spotkanie minister Teresy Czerwińskiej z wiceprzewodniczącym KE

Spotkanie minister Teresy Czerwińskiej z wiceprzewodniczącym KE

Minister finansów prof. Teresa Czerwińska z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej (KE).
  • 22 listopada 2018 r. minister finansów prof. Teresa Czerwińska spotkała się z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej (KE), komisarzem UE ds. euro i dialogu społecznego oraz stabilności finansowej, usług finansowych i unii rynków kapitałowych Valdisem Dombrovskisem.
  • Tematem spotkania było rozpoczęcie nowego cyklu semestru europejskiego, polityka budżetowa Polski oraz stabilność gospodarcza w Unii Europejskiej.

Minister Czerwińska podkreśliła, że opublikowany przez Komisję Europejską 21 listopada br. Annual Growth Survey (Roczna Analiza Wzrostu) doskonale wpisuje się w priorytety rządu Polski. Wiceprzewodniczący Dombrovskis zwrócił natomiast uwagę na dobrą sytuację budżetową naszego kraju.

Valdis Dombrovskis uczestniczył w obchodach 100-lecia niepodległości Polski oraz 250-lecia uchwalenia pierwszego budżetu Polski, które w dniu spotkania odbywały się w Ministerstwie Finansów.

Czym jest semestr europejski

To narzędzie, które pozwala na koordynację polityki gospodarczej i budżetowej w ramach UE. We wstępnym etapie semestru KE publikuje Annual Growth Survey. Jest to roczna analiza wzrostu gospodarczego przedstawiająca m.in. priorytety polityczne, które – zdaniem Komisji – UE powinna sobie wyznaczyć na dany rok.

«Powrót