«Powrót

Świętujemy Niepodległość

Świętujemy Niepodległość

Świętujemy Niepodległość

Iluminacja świetlna na fasadzie budynku MF
  • 11 listopada zapraszamy na piknik rodzinny z okazji święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
  • MF i KAS zaplanowały wystawę CITESÓW, pokaz pracy psów oraz pojazdów specjalistycznych.
  • W 30. Biegu Niepodległości pobiegnie 60 osób w barwach MF.
  • Co wieczór, do końca listopada, budynek MF można oglądać w nowej odsłonie.

„2018 rok to dla Ministerstwa Finansów rok szczególny. Świętujemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, 100 lat finansów Niepodległej, a także 250 lat historii budżetu." – powiedziała minister finansów, prof. Teresa Czerwińska.

Piknik rodzinny w Kancelarii Premiera

Z okazji święta 100-lecia Odzyskania Niepodległości zapraszamy na piknik, który odbędzie się w niedzielę 11 listopada w godz. 13:00-17:00 w ogrodach Kancelarii Premiera przy Al. Ujazdowskich 1/3 oraz wzdłuż Al. Ujazdowskich przed KPRM w Warszawie. Piknik odbędzie się pod hasłem "100. Urodziny Niepodległej. Piknik Rodzinny". Wstęp jest bezpłatny.

Na stoisku MF i Krajowej Administracji Skarbowej będzie można obejrzeć wystawę zatrzymanych przez służbę celno-skarbową na granicy produktów wykonanych z zagrożonych wyginięciem roślin i zwierząt (tzw. CITES-ów) oraz gry planszowe CITES.

Czas umili pokaz tresury i pracy psów służbowych oraz pokaz pojazdów specjalistycznych. Funkcjonariusze zachęcać będą do obejrzenia „od środka" radiowozu z systemem łączności oraz mobilnego skanera do prześwietlania bagażu.

30. Bieg Niepodległości

11 listopada w 30. Biegu Niepodległości, który jest w tym roku również Biegiem 100-lecia, w barwach MF pobiegnie aż 60 osób.

Biegacze ustawią się na starcie w dwóch kolumnach – w koszulce białej i czerwonej tworząc najdłuższą flagę Polski.

Budynek MF w biało-czerwonych barwach

Aby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości codziennie, do końca listopada, od godz. 17:00 można także oglądać budynek MF w nowej odsłonie.

Zainstalowaliśmy specjalną iluminację, która podświetla MF w biało-czerwonych barwach.

«Powrót