«Powrót

Wielki Test o Podatkach 18 kwietnia w TVP1 o 20.35

Wielki Test o Podatkach 18 kwietnia w TVP1 o 20.35

Wielki Test o Podatkach 18 kwietnia w TVP1 o 20.35

Czteroosobowa rodzina spacerująca poboczem drogi, trzymająca w dłoniach baloniki, na których widnieją napisy PIT, CIT, VAT, 1 %, Cło. Poniżej większy napis „Wielki test o podatkach
  • Udowodnimy, że o podatkach można mówić interesująco i lekko. Już po raz czwarty Ministerstwo Finansów i TVP1 zapraszają na Wielki Test o Podatkach.
  • Swoich sił w studio spróbują dziennikarze, aktorzy, piosenkarze i sportowcy.
  • Wielki Test można oglądać na żywo na antenie TVP1 i na stronie www.wielkitest.tvp.pl (link otwiera nowe okno w innym serwisie) oraz rozwiązywać online.

Jak najszybciej i najsprawniej złożyć zeznanie roczne? Co o podatkach wiedzą dzieci? Jakie umiejętności psów przydają się w służbie celno-skarbowej? Na te i inne pytania widzowie znajdą odpowiedzi podczas Wielkiego Testu o Podatkach, który odbędzie się już w środę 18 kwietnia 2018 r. w TVP1 o godz. 20.35.

„Wśród licznych zadań Ministerstwa Finansów jest edukacja finansowa i podatkowa. Chcemy odczarować świat finansów. Forma zabawy, jaką zapewnia Wielki Test o Podatkach, pozwala ukazać tematykę podatkową w lżejszej formie. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej Polaków rozumie związek pomiędzy standardem życia obywateli, a uczciwym płaceniem podatków" – mówi minister finansów prof. Teresa Czerwińska.

Uczestnicy programu w studiu oraz widzowie przed telewizorami będą odpowiadać na pytania przygotowane przez Ministerstwo Finansów i zaproszonych specjalistów. Nad poprawnością odpowiedzi czuwają eksperci, wśród nich minister Teresa Czerwińska. Gospodarzami programu są Anna Popek i Przemysław Babiarz. W zmaganiach zobaczymy znanych dziennikarzy, aktorów, piosenkarzy i sportowców. W studiu zasiądą m.in. Grażyna Wolszczak, Tomasz Stockinger, Izabela Trojanowska, Szymon Kołecki czy Artur Chamski.

Muzyczną oprawę zapewni zespół Kombi, a między kolejnymi rundami pytań widzowie obejrzą felietony, które w atrakcyjny sposób przybliżą podatki.

Wielki Test o Podatkach to kampania informacyjno-edukacyjna Ministerstwa Finansów i TVP, organizowana od 2015 r. Kolejne testy popularyzują praktyczną wiedzę o podatkach i rozliczeniach podatkowych, a szczególnie o PIT.

«Powrót