«Powrót

Wielki Test o Podatkach po raz drugi

Wielki Test o Podatkach po raz drugi

Wielki Test o Podatkach po raz drugi

W poniedziałek 25 kwietnia o godz. 20.25 w TVP 1 rozpocznie się Wielki Test o Podatkach, organizowany już po raz drugi przez Ministerstwo Finansów. Gwarantujemy, że będzie to wieczór wspólnej zabawy, pełen nietuzinkowych odkryć. Postaramy się udowodnić, że wbrew pozorom podatki potrafią być ciekawe.

Jak najszybciej złożyć zeznanie roczne? Co wiemy o podatkach? Jakie są podatki w innych krajach? Na te i inne pytania znajdziesz odpowiedź, biorąc udział w naszym Wielkim Teście o Podatkach.

W najbliższy poniedziałek odkryjemy przed telewidzami i internautami rąbek naszych tajemnic. Na pytania dotyczące podatków, zasad rozliczania PIT-ów czy praktyk w innych krajach odpowiedzą m.in. aktorzy, ekonomiści, sportowcy i dziennikarze. Nad poprawnością odpowiedzi będzie czuwać grono ekspertów, wśród nich wiceminister finansów Wiesław Jasiński. Gospodarzami programu tradycyjnie już będą Paulina Chylewska i Maciej Orłoś.

Oprócz telewidzów, do włączenia się do zabawy zapraszamy wszystkich internautów. Będą oni mogli odpowiadać na pytania zadane w trakcie programu na stronie Interia.pl lub na smartfonach po ściągnięciu aplikacji Wielki Test TVP.

Zapraszamy też do odwiedzenia specjalnej strony internetowej, która towarzyszy tegorocznej edycji testu: http://www.wielkitestopodatkach.tvp.pl/ (link otwiera nowe okno w serwisie zewnętrznym), na której znajdziesz wiele ciekawostek, materiałów edukacyjnych i wideo. Po emisji trafi tam również test uzupełniony o relację z wydarzenia.

Wielki Test o Podatkach to jedno z wielu działań edukacyjnych Ministerstwa Finansów. „Im wyższy jest poziom naszej edukacji finansowej, tym łatwiej podejmujemy życiowe decyzje. Mamy nadzieję, że nasze akcje edukacyjne pomagają obywatelom w lepszym rozumieniu świata finansów"– mówi rzecznik prasowy ministra finansów Waldemar Grzegorczyk.

Test powstaje we współpracy z Telewizja Polską. W ubiegłym roku Wielki Test o Podatkach zgromadził przed telewizorami prawie 1,4 mln widzów, a sam test on-line rozwiązywało ponad 230 tys. internautów.
 

«Powrót