«Powrót

Znamy laureatów młodzieżowego konkursu Zarządzanie firmą – JA TITAN 2018

Znamy laureatów młodzieżowego konkursu Zarządzanie firmą – JA TITAN 2018

Znamy laureatów młodzieżowego konkursu Zarządzanie firmą – JA TITAN 2018

  • W Ministerstwie Finansów odbyły się finałowe rozgrywki Ogólnopolskiego Konkursu Fundacji Młodzieżowej Przedsiębiorczości „Zarządzanie firmą".
  • Wiceminister finansów, zastępca szefa Krajowej Administracji Skarbowej Paweł Cybulski wręczył nagrody najlepszym drużynom.
  • Ministerstwo Finansów objęło patronatem zarówno Program „Zarządzanie firmą", jak również finał Konkursu.

"Stawiamy na nowoczesne, innowacyjne państwo i społeczeństwo. Edukacja finansowa młodzieży jest tu kluczowa, dlatego Ministerstwo Finansów aktywnie angażuje się w projekty edukacyjne, prowadzi również autorskie programy adresowane do młodzieży. Serdecznie gratuluję wszystkim finalistom Konkursu. Dostaliście się do finału. Wszyscy jesteście zwycięzcami! Jestem przekonany, że wiedza, którą pozyskaliście przy okazji rozgrywek zaprocentuje w przyszłości" powiedział podczas uroczystości Paweł Cybulski.

W finale tegorocznej edycji Konkursu, który odbył się w gmachu ministerstwa w dniach 12-13 kwietnia 2018 r., wzięło udział 12 najlepszych drużyn. Zostały one wyłonione spośród 1211 drużyn. Konkurs pozwolił uczestnikom sprawdzić wiedzę z zakresu ekonomii, finansów i zarządzania firmą. Uczniowie mieli okazję przekonać się jak ważną rolę w życiu odgrywają finanse i z czym wiąże się prowadzenie własnego biznesu.

Program „Zarządzanie firmą" skierowany jest do uczniów w wieku 16-20 lat ze szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Jego misją jest pomoc uczniom w zrozumieniu istoty funkcjonowania małego przedsiębiorstwa, a tym samym przygotowanie młodych ludzi do angażowania się w przyszłości w budowanie silnej gospodarki. Celem przedsięwzięcia jest m.in. zdobycie przez uczniów umiejętności z zakresu funkcjonowania i zarządzania przedsiębiorstwem poprzez wykorzystanie symulacji komputerowej, przygotowanie młodzieży do efektywnego zarządzania finansami małej firmy, a także opanowanie wiedzy z zakresu podatków i analizy dokumentów finansowych. Program organizuje od kilkunastu lat Fundacja Młodzieżowej Przedsiębiorczości.

«Powrót